بهترین جراح ترمیم بینی

شاید به دلیل رشد چشمگیر عمل بینی در کشور متقاضیان جراحی بینی به میزان کافی در انتخاب بهترین جراح بینی تحقیقات لازم را به عمل نیاورند. این انتخاب برای این دسته از افراد زمانی حائز اهمیت می شود که در پی جراحی ثانویه بینی باشند. بنابراین بهترین اقدام برای پیشگیری از جراحی های ترمیمی بینی قبل از هر چیز انتخاب بهترین جراح خواهد بود.

اما زمانی که به دلایل مختلف افراد به جراحی ترمیمی بینی نیازمند شوند، چطور می توانند جراح خوبی را برای این عمل انتخاب  کنند؟

خواندن این نوشتار می تواند کمک بسیاری در این انتخاب به مخاطبان کند، پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید:

جراحی بینی

شاید بهتر باشد در ابتدا چند سطری درباره عمل بینی به طور عام صحبت کنیم. همانطور که می دانید جراحی بینی می تواند به منظور زیبایی و یا درمانی صورت گیرد و یا گاها هدف درمانی آن موجب شود افراد در انجام جراحی زیبایی نیز وسوسه شوند. بنابراین بسیاری از بیمارانی که به علت پولیپ بینی و یا انحراف بینی خواهان جراحی بینی می شوند از عمل زیبایی بینی نیز بهره مند خواهند شد.

داشتن قوز بینی، گوشتی بودن بینی، انحراف و تیغه بینی و ابتلا به پولیپ بینی از مهمترین علل برای جراحی بینی بین افراد است.

اما چه زمانی به عمل ترمیمی بینی نیاز است؟

زمانی که افراد بعد از جراحی بینی دچار تنگی نفس، عدم قرینگی در دو طرف تیغه بینی و یا ایجاد انحراف در تیغه بینی می شوند به عمل ترمیمی بینی سوق پیدا می کنند.

گاها افرادی که دارای بینی گوشتی بوده اند، پس از عمل بینی گوشتی ، برگشت بینی به حالت قبل و افتادگی نوک بینی را تجربه می کنند که این موضوع خود عاملی برای انجام جراحی بینی مجدد خواهد بود.

از طرفی افرادی که اصرار بر انجام جراحی بینی فانتزی داشته اند، به دلیل بروز تنگی نفس و یا خسته شدن از ظاهر مصنوعی بینی خواستار عمل ترمیمی خواهند شد.

در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که جراحی بینی اگر به دست بهترین جراح بینی انجام نشود و یا اصول این جراحی به درستی رعایت نشود می تواند فرد را ملزم به استفاده از عمل ثانویه بینی کند.

گفتنی است که در برخی افراد به دلیل آسیب بسیار به ساختمان بینی گاها امکان انجام جراحی ثانویه نخواهد بود و یا این جراحی با ریسک بسیار بالا انجام خواهد شد.

بنابران آنچه در این باب می تواند بسیار حائز اهمیت باشد، این موضوع است که افرادی که برای اولین بار دست به چنین جراحی ای می زند در انتخاب نوع بینی دقت لازم را داشته باشند.

آنچه افراد را به عمل بینی ثانویه سوق می دهد چیست؟

شاید برای شما که در انجام عمل بینی ثانویه دچار وسوسه شده اید خواندن این قسمت از این نوشتار بسیار کمک کننده باشد.

باید توجه داشته باشید هرگونه نقص در بینی نمی تواند انجام جراحی ترمیمی بینی را الزام آور کند. شما زمانی باید به انجام این عمل بیندیشید که دارای یکی از فاکتور های زیر باشید.

 • ارتفاع بیش از اندازه بینی
 • بروز قوس بیش از اندازه بر تیغه بینی
 • عدم تقارن در پره های بینی
 • عدم تقارن در سوراخ های بینی
 • بروز انحراف در تیغه بینی
 • کوچک شدن بیش از اندازه بینی
 • بروز اختلالات تنفسی
 • و در اخر عدم ایجاد تغییر در ظاهر بینی و درمان مشکلات ساختاری بینی

به یاد داشته باشید که ایرادات ناچیز در ظاهر بینی ممکن است بعد از جراحی به وجود آید که کنار آمدن با آن ها بهتر از پذیرفتن ریسک عمل بینی ترمیمی است. لذا اگر دچار وسواس شده اید قبل از اقدام به عمل ترمیمی بینی با یک جراح ترمیم بینی خوب مشورت کنید.

با وجود تمامی این فاکتور ها ممکن است برخی افراد حتی با داشتن یکی از مواد فوق الذکر نتوانند عمل بینی ترمیمی را انجام دهند. در ادامه بیشتر در این باره می خوانید.

آنچه قبل از عمل بینی ترمیمی باید به آن توجه کنید

واقع بینی برای انجام عمل بینی بسیار حائز اهمیت است، چراکه موجب می شود افراد با انتظاری معقول اقدام به انجام این جراحی کنند. این امر در انجام عمل بینی ترمیمی نیز اهمیت دارد. باید در نظر داشته باشید که انجام جراحی ترمیمی بینی می تواند نتیجه عکسی را در پی داشته باشد. لذا در ابتدا از لزوم انجام این جراحی با پزشک مشورت کنید.

توجه به نکاتی که در ادامه می خوانید ضروری است:

 • دقت داشته باشید در مواقعی ممکن است ساختار بینی امکان جراحی دوم به افراد را ندهد.
 • باید توجه داشته باشید انجام عمل بینی باید حداقل پس از یک سال از جراحی اولیه انجام شود.
 • داخل بینی باید از هرگونه زخم عاری بوده باشد.
 • برای تجربه جراحی موفقیت آمیز باید جراح از تمامی جزئیات جراحی اولیه مطلع باشد.
 • عمل بینی ترمیمی در صورت ایجاد تغییرات اندک می تواند به صورت بی حسی موضعی انجام شود. اما اگر بینی به تغییرات و اصلاحات اساسی نیازمند باشند باید تحت بیهوشی عمومی صورت گیرد.
 • در صورت بروز اختلالات اساسی مانند انحراف بینی و یا نیازمندی فرد به پیوند استخوان جراحی بینی به صورت باز انجام می شود.
 • مراقبت ها بعد از جراحی بینی ترمیمی بیش از جراحی اولیه بینی حائز اهمیت است و فرد باید با دقت بیشتری توصیه های بعد از جراحی بینی را رعایت کند.

چگونگی انجام جراحی بینی ترمیمی

این جراحی می تواند بنابر نوع آسیب و ایرادات بینی به صورت جراحی بینی باز و یا بسته انجام شود. اما نکته مهم در این عمل توجه به آسیب های پوستی در بینی است که اگر بدست جراح با تجربه انجام شود می تواند تا حدودی ریسک عمل ترمیمی را کاهش دهد. توجه داشته باشید اگر آسیب پوستی بیش از حد باشد ممکن ست جراح به انجام جراحی ترمیمی توصیه نکند.

چطور بهترین جراحی بینی ترمیم را انتخاب کنید

اغلب افرادی که خواستار عمل بینی ترمیمی هستند، مایل به انجام این عمل توسط جراح اولیه نخواهند بود، چراکه بیم آن دارند نتیجه جراحی مجددا آن ها را چالش مواجه کند. از این رو در پی انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی خواهند بود. باید بیان کنیم که بهترین جراح بینی ترمیمی شما را با واقعیت های عوارض و مزایای این جراحی رو به رو خواهد کرد و لزوم انجام و یا انجام ندادن آن را به شما گوشزد می کند.حتما تحقیقات لازم را به عمل بیاورید و نمونع از جراحی های ترمیمی جراح منتخب خود را مشاهده کنید و در صورت امکان از بیماران آنها میزان رضایتشان را بپرسید.

Call Now Button