بهترین زمان ترمیم بینی

اگر شما هم قصد عمل ترمیم بینی داشته باشید ، مطمئنا این سوال برایتان پیش می آید که؛ بهترین زمان ترمیم بینی چه موقع است؟

شما به چه دلیلی تصمیم به عمل ترمیم بینی گرفته اید؟ آیا از فرم و حالت بینی خود ناراضی هستید؟ یا مشکلات درمانی ای مثل تنگی نفس و… آزارتان می دهند؟!؟

مشکل هرچه که هست باید بدانید انجام عمل ثانویه بینی باید در زمان مناسب و طبق تجویز جراح بینی صورت پذیرد. زیرا هرگونه سهل انگاری در این جراحی ممکن است عواقب جبران ناپذیری را برایتان به ارمغان بیاورد. پس هوشمندانه برخورد کنید!!

نگران نباشید در این مبحث تمام نکاتی که باید در مورد جراحی ترمیمی بینی مد نظر قرار دهید، را در اختیارتان گذاشته ایم. با ما همراه باشید تا به سوالات خود در این رابطه دست یابید.

زمان مناسب برای عمل ترمیمی بینی

هدف از جراحی ترمیم بینی

دلایل مختلفی می توانند زمینه ساز نیاز فرد به عمل ترمیم بینی شوند. این دلایل از ابعاد زیبایی تا درمانی متغیر هستند.

با این حال هدف اصلی و مهم جراحی ترمیم بینی از بین بردن عوارض زیبایی و درمانی موجود در بینی فرد می باشد. اکثر افراد بنا به دلایل زیبایی و عدم رضایت کافی از فرم و حالت بینی خود تصمیم به عمل ترمیم بینی می گیرند.

عمل ثانویه بینی اگر طبق اصول مهم و تحت نظر جراح بینی خوب و توانمند صورت پذیرد، می تواند مشکلات تنفسی و اشکالات ظاهری بینی فرد را تا حد زیادی درمان و جبران کند.

این عمل جراحی جوابگوی نیاز بسیاری از افرادی می باشد که بنا به هر دلیل منطقی ای تصمیم به ترمیم بینی خود می گیرند، است.

افراد مناسب عمل ترمیم بینی

دلیل انجام عمل ترمیم بینی بسیار مهم است. خیلی از افراد بنا به دلایل غیرمنطقی تصمیم به انجام این عمل جراحی می گیرند. به طور مثال افرادی که در انجام اعمال جراحی زیبایی زیاده روی می کنند و قصد شبیه شدن به شخصیت های فانتزی یا بسیار مصنوعی دارند، در صف اول اشخاصی هستند که قصد ترمیم بینی دارند.

اکثر این افراد حتی از نتیجه عمل ترمیم بینی خود نیز رضایت ندارند و در صدد انجام جراحی های متعدد دیگر برای رسیدن به تنوع و تصویر سازی ذهنی خود می باشند.

این افراد کاندید مناسبی برای عمل ترمیم بینی نیستند و باید قبل از اقدام های لازم با یک روانشناس مشورت کنند. زیرا در اکثر موارد مشورت های یک روانشناس می تواند این افراد را نسبت به تصمیم های غیرمنطقی خود آگاه کرده و آن ها را منصرف کند.

با این حال علاوه بر این افراد، گروه دیگری وجود دارند که دلایل منطقی برای انجام عمل ترمیم بینی دارند. به مثال های زیر توجه کنید:

 • افرادی که بعد از عمل اولیه خود دچار مشکلات تنفسی می شوند
 • عدم اصلاح انحراف بینی بعد از عمل اولیه و باقی ماندن مشکلات این عارضه در فرد
 • عدم اصلاح دفورمیتی های ظاهری بافت بینی در عمل اولیه و…

تمام موارد ذکر شده جزء دلایل شایع و منطقی این عمل جراحی می باشند. با این حال افرادی نیز هستند که از نتایج عمل اولیه ی خود راضی هستند ولی متاسفانه در یک حادثه و یا تصادف دچار مشکل می شوند و نیاز به عمل ثانویه و ترمیم پیدا می کنند.

ریسک های عمل ترمیم بینی

بافت بینی در طی جراحی اولیه دستخوش تغییرات زیادی قرار می گیرد. به همین دلیل بستر محدود تری برای اعمال تغییرات جدید در جراحی ترمیم بینی وجود دارد.

و این امر باعث شده است که این عمل ثانویه نیازمند دقت، تبحر و تخصص بیشتر جراح بینی باشد. حساسیت این عمل به قدری بالا می باشد که باید زیر نظر جراح اصلح و با دقت بیشتر صورت بگیرد.

به قول گفتنی ممکن است اگر این جراحی طبق اصول صورت نگیرد ممکن است بر شدت عوارض موجود نیز افزوده شود.

نکات کلیدی عمل ترمیم بینی

اومد ابروش رو درست کنه زد چشمش هم کور کرد!!! این ضرب المثل مصداق بارز نتیجه احتمالی این عمل جراحی است. پس بی گدار به آب نزنید.

اگر می خواهید عمل ترمیم موفقیت آمیزی را تجربه کنید و از نتایج آن لذت ببرید به نکات کلیدی زیر توجه کنید:

 • دلیل منطقی برای انجام این جراحی داشته باشید
 • تمام دغدغه های خود برای انجام این جراحی را با پزشک متخصص در میان بگذارید.
 • انتظارات واقع بینانه از عمل جراحی خود داشته باشید.
 • بهترین جراح ترمیم بینی در تهران را برای این عمل انتخاب نمایید.
 • در مراقبت های بعد از عمل بینی کوشا باشید.

زمان مناسب عمل ترمیم بینی

یکی از سوالات چالش برانگیز در این مبحث، زمان مناسب برای ترمیم بینی می باشد. پاسخ به این سوال این است:

 • عمل ترمیم بینی نباید زودتر از 12 ماه (حداقل زمان پیشنهادی) از آخرین جراحی بینی، صورت بگیرد.

گرچه حدود چند ماه بعد از عمل بینی شاهد کاهش چشمگیر تورم و التهاب بافت بینی عمل شده خواهیم بود، ولی با این حال ممکن است ایجاد تغییرات اصلی در ساختار و بافت بینی تا حدود یکسال بعد از عمل نیز زمان ببرد.

این یکسال گذشت زمان باعث شکل گرفتن فرآیند ترمیم بینی می شود. در این صورت ترمیم بینی به ثبات می رسد و فرد می تواند نسبت به انجام جراحی ثانویه اقدام کند.

 • اگر جراح با معاینه بینی فرد متوجه التهاب ها و تورم های از بین نرفته شود، لازم است همچنان زمان عمل ترمیم بینی، به تعویق بیافتد.
 • اگر شدت عیوب و عوارض موجود خفیف باشند و با استفاده از راهکارهای ساده از بین بروند، می توان زودتر از زمان مذکور آن ها را درمان نمود.

به طور مثال در مواردی همچون: غیرقرینگی های ناشی از نقص در شکستن استخوان های بینی، باقی ماندن مقدار کمی از قوز بینی، کوچک کردن سوراخ ها و یا قاعده ی بینی،  و… می توان اقدامات لازم را زودتر از یکسال برای فرد متقاضی انجام داد.

مزایای انجام ترمیم بینی بعد از یک سال

 • جدا کردن پوست از بافت زیرین و ساختار بینی در این زمان بهتر و راحت تر صورت می گیرد.
 • اگر ترمیم زودتر از مدت زمان مذکور صورت گیرد، به دلیل عدم ترمیم کامل بافت بینی و وجود التهاب و تورم در آن، شاهد یک سری ناهمواری های ناشی از تورم خواهیم بود.
 • یک سری ایرادات بینی بعد از گذر زمان نمایان می شوند. به همین علت صبر کردن تا زمان مناسب باعث می شود این قبیل مشکلات به طور کامل ظهور پیدا کنند.

در این حالت فضا و بستر مناسب تری برای اعمال تغییرات مورد نیاز برای رفع عیوب ظاهری و درمانی مورد نیاز، ایجاد خواهد شد.

ترمیم بینی بدون جراحی

پاره ای از اشکالات و ایرادات موجود مثل: شکستن مجدد برخی از استخوان های بینی، خارج کردن اسکارهای موجود در محل برش های جراحی، اصلاح انحراف جزئی تیغه بینی و این قبیل مشکلات، را می توان به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی مجدد انجام داد. برای مثال ترمیم بینی با تزریق ژل می تواند فرورفتگی ها و یا گودی جزیی به وجود امده در بینی را برطرف کند.

هزینه ترمیم بینی بدون جراحی

روش های مختلفی برای از بین بردن اشکالات جزئی بینی بعد از عمل اولیه وجود دارد. هرکدام از این روش ها بسته به تجهیزات مورد نیاز، هزینه های مختلفی را شامل می شوند.

جراح بینی بعد از اتمام بررسی ها و مشخص شدن راهکار درمانی مورد نیاز و مناسب، هزینه ها را به صورت قطعی برآورد کرده و به اطلاع متقاضی می رساند.

ترمیم بینی بدون جراحی

بهترین جراح عمل ترمیم بینی را چگونه پیدا کنید !

در اکثر مواقع توصیه می شود عمل ترمیم بینی را به جراح عمل اولیه سپرد. زیرا جراح اولیه بهتر از هر پزشک دیگری علت شکست در عمل اولیه بینی را می داند.

زیرا هر چقدر جراح دوم دقت کافی در معاینات حضوری، بررسی پرونده پزشکی فرد متقاضی و در نظر گرفتن شرح عمل اولیه و شرایط موجود داشته باشد، نمی تواند به اندازه ی جراح اول نسبت به وضعیت بافت بینی فرد و علت اصلی شکست عمل اول بینی، آگاه و واقف باشد!!!

با این حال بسیاری از افرادی که تصمیم به جراحی ترمیم بینی گرفته اند نسبت به جراح اول خود بی اعتماد می باشند. این افراد گمان می کنند که با انتخاب جراح دیگری می توانند سریع تر به خواسته ها و انتظارات خود از عمل ثانویه بینی دست پیدا کنند.

توجه داشته باشید در این زمان نباید اعتبار جراح قبلی خود را زیر سوال ببرید. جدا از اشتباهات فاحش و غیرقابل قبول، ایجاد یک سری مشکلات احتمالی در تمام عمل های جراحی (چه زیبایی و چه درمانی) محتمل می باشد.

 

گزیده مطلب

برای تعیین بهترین زمان عمل ترمیم بینی، نیاز به انجام معاینات دقیق و حضوری می باشد. پزشک با انجام بررسی های لازم و معاینه بافت بینی فرد متقاضی می تواند شرایط را بسنجد و بهترین زمان ممکن را برای انجام عمل ثانویه بینی تعیین کند.

همچنین پزشک با انجام بررسی های لازم می تواند نوع روش مورد نیاز برای ترمیم بینی را انتخاب کند و مشورت های لازم در این خصوص را در اختیار فرد متقاضی قرار دهد.

Call Now Button