جراحی بینی یا تزریق فیلر

شاید شما خواننده عزیز از جمله افرادی باشید که با نقص ناچیز بینی تصمیم به عمل بینی دارید. اولین تردید شما  این است که آیا این جراحی برای شما لازم است یا خیر؟

یا مثلا می گویید من اصلا نمی خوام بینیم تغییر کنه فقط می خوام نوکش یه ذره بالاتر باشه ، یا فقط می خوام این قوس بینیم کمتر باشه.

گاها افرادی که در ظاهر بینی خود نقص قابل توجهی ندارند، در مورد اینکه جراحی بینی برایشان لازم است یا خیر دچار تردید خواهند شد، از این رو با مراجعه به جراحان بینی گاهی ترغیب و گاهی نسبت  به این جراحی بی انگیزه می شوند. سوال این دست افراد چه می تواند باشد؟ آیا راهی دیگری به غیر از جراحی وجود دارد؟

این پرسش به مدد پیشرفت علوم پزشکی و تجهیزات نوین آن مثبت است.

شما در این فیلم تزریق ژل به بینی  که یک کیس غیر ایرانی است می توانید نحوه وارد شدن ژل به بینی توسط سرنگ های مخصوص را مشاهده کنید.

 

 

این افراد می توانند بدون احتیاج به جراحی به ایده آل ذهنی خود دست یابند. اما چطور ممکن است؟

 آیا این تنها یک شعار است؟ آیا هستند افرادی که با این روش نقص بینی خود را رفع کرده باشند؟ نتیجه این عمل تا چه اندازه رضایت بخش است؟

در ادامه این مقاله به علامت های سوالی که در ذهنتان درست شده است می پردازیم. اگر شما نیز به دنبال دور زدن جراحی بینی و عوارض آن هستید، خواننده این مقاله باشید:

عمل بینی

تا صحبت از عمل بینی می شود تیغ، بخیه، گچ و دوره های نقاهت طولانی مدت به ذهن متواتر می شود. عمل هایی که به هر حال ممکن است تا چند ماه شما را  به علت انجام مراقبت های بعد از عمل درگیر کند.

همانطور که می دانید جراحی بینی در پروسه طولانی مدت از مشاوره تا پایان دوره نقاهت را در بر می گیرد. پس از این جراحی، آنچه بیمار مشاهده می کند ترکیبی از تورم و کبودی است. بنابراین تا رسیدن به نتیجه رضات بخش زمان لازم است.پس پیشنهاد می شود اگر بینی شما نقص چشمگیری ندارد اقدام به انجام عمل رینوپلاستی نکنید.امروزه با استفاده از تکنولوژی جدید جراحان توانسته اند برای گروهی از افراد راه آسان تری را پیشنهاد دهند و آن هم تزریق ژل به بینی است.

تزریق فیلر به بینی

شاید شما خواننده گرامی با واژه فیلر آشنا نباشید. فیلر ها در واقع همان ژل های تزریقی هستند که در اغلب موارد برای حجم دهی نواحی مانند لب ها، گونه ها و برای برطرف کردن خطوط عمیق پیشانی و کنار لب استفاده می شود. این اقدامات غیر تهاجمی  به دلیل برخورداری از تاثیر زودهنگام و نداشتن دوره نقاهت طولاتی مدت و همچنین احتمال بروز عوارض حداقلی، نسبت به جراحی های تهاجمی از استقبال بالایی برخوردار هستند

گرچه تزریق ژل به بینی نسبت به تزریق  دیگر نواحی صورت با محدودیت های بیشتری مواجه است، اما برای افرادی که دارای نقص جزئی در بینی هستند به عنوان آسان ترین روش برای رفع نواقص به شمار می آید.

 

 

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی

این تزریق معجزه گر می تواند به عنوان جانشین جراحی ترمیمی برای افرادی که پس از عمل نیازمند جراحی ترمیمی بینی هستند انتخاب شود.حتی تزریق ژل می تواند برای برطرف کردن فرو رفتگی های پوستی بینی که ظاهر آن را نازیبا کرده اند، نیز استفاده شود.

اما افراد باید توجه داشته باشند که تزریق ژل برای عارضه هایی مثل افتادگی بینی یا انحراف بینی و همچنین فرورفتگی های عمیق قابل استفاده نیست . بنابراین در این موارد نمی تواند تزریق ژل به بینی را جایگزین جراحی بینی کرد.

تزریق ژل به قوز بینی

تا اینجا به برخی از موارد مورد استفاده در تزریق ژل و یا فیلر به بینی اشاره کردیم. در ادامه به صورت فهرست وار به تمامی عارضه های بینی که با تزریق ژل قابل درمان است اشاره خواهیم کرد:

 • برطرف کردن قوس شدید بینی
 • سربالا کردن نوک بینی
 • برطرف کردن نواقص قرینگی بینی
 • برطرف کردن حفره های نسبتا عمیق بینی
 • برطرف کردن عارضه های جزئی بعد از جراحی بینی
 • اصلاح بینی های کوتاه

چگونگی تزریق ژل به بینی

آنچه به عنوان تزریق ژل بینی شناخته شده است، متفاوت از تزیرق فیلر به نواحی دیگر صورت نیست. در واقع فقط نواحی مورد تزریق متفاوت است. در این نوع تزریق نیز به مانند دیگر تزریقات پزشک ابتدا نواحی که باید تزریق در آن صورت گیرد را مشخص کرده. در مرحله بعد برای جلوگیری از عفونت، این نواحی را ضدعفونی می کند. در پایان با تزریق مقدار مشخصی از فیلر ظاهر بینی را به دلخواه بیمار تغییر می دهد.

9 توصیه بسیار مهم در رابطه با تزریق فیلر به بینی

 1. متقاضیان باید دقت داشته باشند که استفاده از ژل هایی با جنس هیالورینک که از متداول ترین نوع ژل ها است می تواند ماندگاری یک ساله را انتظار داشت. بنابراین برطرف کردن نواقص بینی توسط این ژل ها دائمی نبوده و نیازمند تمدید است. گرچه ژل های دائمی نیز برای این عمل وجود دارد، اما به دلیل داشتن عوارض، مورد تایید پزشکان نیستند.
 2. تزریق به بینی باید با نظر گرفتن نتیجه آن انجام شود، از این رو تزریق ژل به نواحی مثل پره ها و نوک بین می تواند نتیجه عکس داشته و ظاهر بینی را بد شکل کند. اغلب نواحی که می توان از تزریق فیلر در آن بهره برد پشت بینی، کناره های فوقانی بینی و پل بینی است.
 3. این تزریق باید توسط افراد متخصص صورت گیرد. شاید در وهله اول انجام آن آسان به نظر رسد، اما اگر همین تزریق به ظاهر آسان توسط افراد بی تجربه انجام می شود، عوارضی نظیر آسیب به بافت و عروق تغذیه کنند بینی را به همراه خواهد داشت. لذاست که انتخاب بهترین جراح بینی برای انجام تزریق ژل ضروری است.
 4. به یاد داشته باشید که این تزریق باید در سایه رعایت اصول بهداشتی صورت گیرد تا از بروز عوارض مانند عفونت جلوگیری شود.
 5. افراد باید در مورد اصل و معتبر بودن ژل استفاده شده، اطمینان حاصل کنند.
 6. میزان تزریق فیلر به بینی باید تحت رعایت اصول پزشکی صورت گیرد، چراکه افراط در تزریق می تواند نتیجه معکوسی داشته باشد.
 7. تزریق فیلر به بینی برای بینی هایی مناسب است که سایز کوچکی داشته باشند، بنابراین استفاده از آن در بینی های بسیار بزرگ نتیجه رضایت بخش را حاصل نخواهد کرد.
 8. استفاده از این شیوه برای افرادی که دارای انحراف بینی و یا مشکلات تنفسی هستند، توصیه نمی شود.
 9. نکته پایانی در خصوص نتیجه دهی این روش در بینی های با نواقص محدود است، بنابراین نمی توان امکان برطرف کردن انحراف بینی را از آن انتظار داشت. این نوع عارضه ها نیازمند جراحی بینی خواهند بود.

عارضه های احتمالی پس از تزریق ژل به بینی

از عوارض احتمالی تزریق فیلر به بینی می توان موارد زیر را نام برد:

 • قرمز شدن بینی
 • تورم و ایجاد خون مردگی
 • بی حس و یا حساس شدن نوک بینی
 • آسیب های پوستی
 • ابتلا به عفونت
 • ایجاد ظاهری نامتقارن

نکته پایانی

امروزه روش های جدید و کم عارضه از روش های قدیمی تر زاییده می شود. در واقع علوم پزشکی با شعار جراحی های موثر تر و در عین حال داشتن دوره نقاهت و عوارض کمتر توانسته اند روش های موثری را جایگزین جراحی تهاجمی کنند. اما باید در نظر داشته باشید به وجود آمدن این روش ها به معنای منسوخ شدن جراحی های گذشته نیست. هنوز هم برخی افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند مراجعه به جراحان برای جراهای تهاجمی هستند. این این معناست که روش های نوین نمی تواند در تمامی ابعاد جایگزین مناسبی برای جراحی های تهاجمی باشد.

Call Now Button