تغییر چهره بعد از عمل بینی

خیلی تغییر کردی؟! چقدر عوض شدی؟! مگه میشه؟! یعنی یه جراحی بینی انقدر تو تغییر چهرت تاثیر داشته؟! کاش زودتر عمل کرده بودی؟! نسبت به گذشته، زمین تا آسمون تغییر کردی؟!

درست متوجه شده اید! دیالوگ هایی که تا الان خوانده اید، جزء گپ و گفت های داغ و شایع بعد از جراحی بینی می باشند. مقوله ی تغییر چهره بعد از عمل بینی بسیار جذاب و دغدغه برانگیز می باشد.

به نظر شما احتمال تغییر چهره بعد از عمل بینی چقدر است؟ آیا شما هم برای تغییر در چهره ی خود تصمیم به جراحی رینوپلاستی گرفته اید؟

بینی یکی از اجزای کانونی در چهره ی انسان می باشد. به همین دلیل تغییرات اعمال شده در این عضو هنگام عمل جراحی، می تواند به نوبه ی خود در تغییر جزئی یا کلی چهره ی فرد و نمای آن تاثیرگذار باشد.

عوامل مختلفی می توانند زمینه ساز تغییر چهره بعد از عمل بینی و شدت آن شوند. در این مبحث قصد بررسی مقوله تغییر چهره بعد از عمل بینی و عوامل موثر در میزان این تغییر را داریم. همراه ما باشید.

تغییر چهره با عمل بینی

تغییر در فرم و حالت موها، تغییر در نحوه آرایش صورت و چشم ها، بهبود شرایط پوستی صورت، تزریقات زیبایی و … هرکدام به نوبه ی خود منجر به ایجاد تغییرات جزئی یا کلی در چهره ی انسان می شوند.

ایجاد تنوع و کمال گرایی جزئی از خصلت های فطری و بدیهی در وجود انسان است. چه کسی را سراغ دارید که از زیبایی و تنوع در چهره ی خود فراری باشد یا میلی به این مقوله ی مهم نداشته باشد؟!

عمل بینی نیز با تغییراتی که در چهره ی فرد ایجاد می کند محبوبیت خاصی پیدا کرده است و سالانه افراد زیادی به دلایل مختلفی که مهم ترین آن، زیبایی و رسیدن به چهره ای جذاب و ایده آل است، تصمیم به تجربه چنین عمل جراحی ای می گیرند.

تغییر چهره بعد از عمل بینی

تغییر چهره بعد از عمل بینی

تاثیر عمل بینی در تغییر چهره

دلیل اکثر متقاضیان جراحی بینی برای تجربه این عمل جراحی، رسیدن به چهره ای زیباتر و ایجاد تغییرات مطلوب در چهره ی خود می باشد.

چه کسی را سراغ دارید که انتظار زیباتر شدن بعد از عمل بینی را نداشته باشد!؟ حتی افرادی که بنا به دلایل درمانی تصمیم به جراحی بینی می گیرند نیز تمایل به تغییر جزئی و یا اصطلاح اصولی عیوب ظاهری بینی خود را، دارند.

تاثیر جراحی رینوپلاستی در تغییر چهره، امری بدیهی و غیر قابل انکار است. با این حال نوع عمل جراحی و فرم نهایی حاصل از این عمل، می توانند شدت و میزان تغییرات بعد از جراحی را تعیین نمایند.

همانطور که می دانید جراحی بینی و نتیجه حاصل از آن بیشتر به سلیقه فرد و رعایت اصول جراحی بستگی دارد. به طور مثال شخصی تمایل به جراحی بینی طبیعی دارد و می خواهد بعد از عمل بینی چهره ای کاملا طبیعی داشته باشد.

شاید به کرار از اطرافیان خود شنیده باشید که؛

دوست دارم بینی خود را طبیعی عمل کنم تا بعد از جراحی کسی متوجه عمل زیبایی بینی ام نشود!!! نتیجه برخی از جراحی های بینی به قدری طبیعی است که شاید افرادی که در جریان جراحی رینوپلاستی شما نباشند، متوجه تغییرات حاصل از این عمل در چهره شما نشوند!!!

ولی گروه دیگری از افراد تمایل دارند علاوه بر اصلاح عیوب ظاهری و داخلی بینی خود، تغییرات زیادی در چهره ی خود پیدا کنند. این افراد معمولا تقاضای تجربه عمل بینی فانتزی می باشند.

شاید برای خود شما هم پیش آمده باشد که یک الگوی ذهنی برای عمل بینی خود داشته باشید. در مطب ما مراجعین بسیار زیادی هستند که در هنگام مشاوره و معاینه برای جراحی بینی، عکسی از فرد محبوب خود به همراه دارند و تقاضا دارند که بعد از جراحی شبیه فرد معرفی شده ی خود شوند!!!

ولی تا به حال با خود فکر کرده اید که احتمال رسیدن به چنین انتظاری چقدر است؟!

انتظار واقع بینانه از عمل بینی

هیچ جراح پلاستیکی در دنیا نمی تواند نتیجه حتمی و قطعی عمل بینی را پیش بینی کند و در مورد میزان تغییرات بعد از این جراحی، ضمانت بدهد. هر عمل جراحی بنا به هر دلیلی که صورت بگیرد، ریسک فاکتورهای مختص به خودش را دارد.

بنابراین پیش بینی قطعی در مورد نتایج حاصل از عمل رینوپلاستی یا هر جراحی دیگر، امری دور از ذهن و غیر منطقی است. دید منطقی و واقع بینانه از عمل بینی تاثیر بسیار زیادی در رضایت مندی متقاضی از نتیجه عمل جراحی دارد.

جراح موظف است تمام احتمالات عمل بینی را از خوب تا بد برای مراجعه کننده ی خود توضیح دهد. فرد با اطلاع از نتایج احتمالی عمل بینی خود، تصویرسازی مناسبی از این جراحی و نتایج احتمالی آن در ذهن خود ایجاد می کند.

خلاصه کلام

تغییر چهره بعد از عمل بینی بدیهی و منطقی است. حال این تغییر ممکن است فاحش و هویدا بوده و یا بسیار خفیف و جزئی!

بسته به نوع بینی فرد متقاضی، روند جراحی و نتیجه ی حاصل از آن، شدت تغییر چهره بعد از رینوپلاستی در هر فرد؛ کاملا متفاوت است. شاید کسی در اطراف شما باشد که بعد از عمل بینی تغییر مشهود و خاصی پیدا نکرده باشد و در مقابل فردی را هم سراغ داشته باشید که تغییرات فاحش و شگفت انگیزی بعد از جراحی خود داشته باشد!!!

تغییرات مناسب، رسیدن به جذابیت و زیبایی بیشتر از جمله دلایل منطقی و شایع برای تجربه عمل زیبایی بینی می باشند و افراد زیادی سالانه بنا به همین دلایل تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند.

برای ایجاد یک تغییر چهره مطلوب بعد از عمل بینی نکات مهمی از قبیل:

  • نوع بینی فرد (شدت عوارض موجود قبل از جراحی)
  • نوع جراحی انتخابی از سوی پزشک متخصص
  • انتظارات واقع بینانه و منطقی از عمل جراحی و نتایج احتمالی حاصل از آن
  • آگاهی از ریسک های احتمالی جراحی بینی و آمادگی برای مقابله با آن ها
  • اتفاقات و تغییرات ایجاد شده در روند جراحی
  • شیوه کار جراح بینی
  • مراقبت های بیمار بعد از عمل بینی و…

دخیل هستند و می توانند این تغییر را ایده آل سازند و یا بالعکس…

Call Now Button