شست و شوی بینی بعد از عمل

  • نحوه صحیح شست و شوی بینی بعد از جراحی چگونه است؟
  • اهمیت شست و شوی بینی بعد از جراحی چیست؟
  • چه زمان بعد از عمل جراحی بینی نیاز به شست و شوی بینی می باشد؟

همانطور که در مبحث مراقبت های بعد از عمل بینی به آن اشاره نموده ایم؛ توجه و اهمیت به نکات مراقبتی و بهداشتی بعد از عمل رینوپلاستی می تواند نتایج مطلوب حاصل از این جراحی را قوت ببخشد.

به خاطر داشته باشید نتیجه مورد انتظار شما از عمل جراحی بینی تنها منوط به عملکرد و شیوه کار جراح بینی نمی باشد، بلکه مراقبت های بعد از عمل توسط خود شما نیز، تاثیر شایان ذکری در این نتایج و حتی مختل نمودن آن ها دارد.

در این مبحث قصد بررسی یکی از نکات مراقبتی بسیار مهم، بعد از عمل جراحی بینی یعنی: شستشوی بینی را داریم. همراه ما باشید تا با نحوه صحیح شستشوی بینی بعد از عمل جراحی آشنا شوید.

 

 

شست و شوی بینی بعد از عمل

 

مراقبت های بعد از عمل بینی چیست؟

مطمئنا افراد متقاضی عمل زیبایی بینی، دوست دارند بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرند. برای کسب نتایج ایده آل رعایت و توجه به پاره ای از موارد مهم می باشد.

شاید اگر خود شما هم یکی از متقاضی های عمل رینوپلاستی باشید، در هنگام اقدام به این عمل به دنبال بهترین جراح بینی در تهران و یا محل سکونت خود می گردید.

زیرا باور اکثر مردم این است که تکنیک و روش اجرایی جراح بینی تاثیر بسیار مهم و مستقیمی در نتایج حاصل از عمل زیبایی بینی دارد.

بله این باور صحیح می باشد ولی این مورد به تنهایی کافی نیست!!! شاید خیلی از افراد را در اطراف خود سراغ داشته باشید که علی رغم انتخاب جراح خوب و توانمند، بعد از عمل جراحی خود دچار مشکلات مختلفی شده باشند.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید علت ایجاد این مشکلات چیست؟ مطمئنا اگر جراحی بینی طبق اصول و مهارت کافی انجام شده باشد، علت عمده این مشکلات به بعد از عمل جراحی بر می گردند!!!

هرگونه سهل انگاری در رعایت نکات مهم بعد از عمل جراحی بینی، می تواند عواقب نامطلوب و حتی جبران ناپذیری برای فرد به همراه بیاورد.

 

شستشوی بینی با سرم بعد از عمل زیبایی

سرم های شستشو و حاوی نمک بهترین گزینه برای مصرف روزانه و شست و شوی بافت بینی می باشند.

با استفاده از سرنگ می توان محتویات این سرم را به داخل حفره بینی، پمپاژ نمود. محتویات سرم علاوه بر شستشوی بافت بینی و خروج ترشحات از آن، به بهبود تنفس از طریق بینی و تسریع روند ترمیم زخم ها کمک شایان ذکری می نمایند.

آموزش های عملی در مورد نحوه صحیح شست و شوی بینی بعد از عمل جراحی را از پزشک متخصص، کسب نمایید.

  • تعداد دفعات شست و شوی بینی بعد از عمل جراحی بسته به نوع جراحی و نتایج حاصل از آن متفاوت است.
  • با این حال هرگاه احساس تجمع ترشحات در بینی خود داشتید، می توانید از سرم شست و شو استفاده نمایید.

زمان استفاده از سرم شست و شو بعد از عمل بینی بر اساس تشخیص و صلاحدید جراح بینی، تعیین خواهد شد

نحوه صحیح شست و شوی بینی بعد از عمل

بسیاری از متقاضیان عمل زیبایی بینی در مورد نحوه صحیح شست و شوی بینی بعد از عمل جراحی می پرسند.

  • فیلم شستشوی بینی بعد از جراحی

در این قسمت نمونه ای از آموزش نحوه صحیح شستشوی بینی بعد از عمل رینوپلاستی، توسط دکتر علی بصام (جراح پلاستیک بینی) در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است:

 

 

گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی

از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در گرفتگی و انسداد حفره بینی بعد از عمل جراحی، ترشحات و خونآبه های احتمالی از زخم های ناشی از جراحی می باشند.

ترشحات بافت بینی باعث گرفتگی این حفره و در نتیجه سخت شدن تنفس از طریق بینی می شوند. این گرفتگی باعث آزرده خاطر شدن فرد خواهد شد.

نگران نباشید. با شستشوی حفره بینی می توان این ترشحات و خونآبه های احتمالی را خارج نموده و راه تنفسی از طریق بینی را باز کرد.

شستشوی صورت بعد از عمل بینی

یکی از سوالات شایع متقاضیان عمل بینی، نحوه شستشوی صورت بعد از این جراحی می باشد.

در پاسخ به این سوال حالت های مختلفی را باید مد نظر گرفت. شستشوی صورت در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی، می تواند باعث ایجاد اختلالاتی در ساختار کچ تعبیه شده روی بینی، شود.

به همین منظور توصیه می شود در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی (تا قبل از برداشتن کچ از روی بینی) به جای شستشوی مستقیم صورت با آب، از دستمال های مرطوب برای پاک کردن اعضای صورت خود استفاده نمایید.

بعد از برداشتن کچ بینی و شروع شدن دوره ی چسب زدن، می توانید طبق اصول گوشزد شده از سمت جراح خود عمل کنید.

عوارض فين كردن بعد از عمل بيني

اعمال فشار زیاد به حفره بینی بعد از عمل جراحی ممنوع است. زیرا که فشار وارد شده به بافت بینی ای که در طی عمل جراحی دستخوش تغییرات شده است، می تواند احتمال خونریزی و تورم را افزایش دهد.

به همین منظور توصیه می شود از فین کردن و اعمال هرگونه فشار به حفره بینی در روزهای ابتدایی بعد از جراحی، اجتناب کنید.

با شست و شو دادن بافت بینی در زمان های مناسب، مشکل خارج نمودن ترشحات بینی از این حفره حل خواهد شد و دیگر نیازی به فین کردن نخواهد بود.

استفاده از گوش پاک کن بعد از عمل بینی

سوراخ های بینی بعد از عمل جراحی به دلیل تغییرات اعمال شده روی این عضو و تورم و التهاب، کمی تنگ تر از حالت طبیعی خواهد بود. به همین منظور نمی تواند با انگشت دست یا تامپون های قطور، نسبت به خارج کردن ترشحات بینی اقدام نمود.

حتی برای تامین رطوب کافی و پاکیزه نگه داشتن بخیه های تعبیه شده بعد از عمل بینی، یک سری پماد های موضعی از سوی پزشک متخصص، تجویز خواهد شد.

برای استفاده از این کرم ها می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که؛ گوش پاک کن های مصرفی مرغوب و تمیز باشند. زیرا در صورت آلوده بودن گوش پاک کن ها، احتمال انتقال میکروارگانیسم های عفونت زا به داخل حفره بینی، افزایش خواهد یافت.

گزیده کلام

یکی از مهم ترین فاکتور های مورد توجه بعد از عمل جراحی بینی، شستشوی بینی با سرم های مخصوص می باشد.

این عمل نه تنها منجر به تقویت نتایج حاصل از عمل زیبایی بینی می شود بلکه می تواند به بهبود تنفس از طریق بینی بعد از عمل و همچنین تسریع روند بهبود زخم های حفره بینی، کمک شایان ذکری نماید.

اطلاعات لازم برای آموزش نحوه صحیح شستشوی بینی، تعداد دفعات شست و شو در طول روز و مدت زمان شستشوی بینی بعد از عمل رینوپلاستی، از پزشک متخصص کسب نمایید و از اقدامات خودسرانه دوری کنید.

در مطالب فوق الذکر به اهمیت شستشوی بینی بعد از عمل جراحی و تاثیر آن در جلوگیری از عوارض تنفسی بعد از عمل و قوت بخشیدن نتایج مطلوب حاصل از این عمل جراحی، به طور مفصل پرداخته ایم.

Call Now Button