دکتر علی بصام / رینوپلاستی / درصد موفقیت عمل بینی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

درصد موفقیت عمل بینی

اگر تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی گرفته اید، طبیعی است که دوست داشته باشید از درصد موفقیت آن آگاهی پیدا کنید.

بسیاری از افراد عکس بینی خود را برای ما می فرستند و از ما می خواهند که احتمال موفقیت آمیز بودن عمل را اعلام کنیم. اما این راه درستی نیست.

چرا که نتیجه ی عمل به فاکتور های بسیار متفاوتی بستگی دارد. از جنس پوست بینی گرفته تا انتظار  فرد از انجام رینوپلاستی.

به عنوان مثال در تصاویر زیر می توانید نتایج مختلفی که افراد از انجام جراحی بینی گرفته اند را ببینید:

هدف از جراحی بینی چیست؟

آیا هدف از عمل کردن بینی فقط کوچک تر شدن آن است؟

پاسخ این سوال قطعا منفی است. در همه ی موارد، جراح بینی سعی می کند تا تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت را زیاد کند. شاید شما بخواهید بینیتان بدون توجه به حالت صورت و موقعیت دیگر اجزای آن تا حد بسیار زیادی تغییر کند.

در این حالت، جراح با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارد و با شناخت کامل استاندارد های زیبایی صورت، تغییرات دیگری را به شما پیشنهاد می کند. به همین دلیل است که شاید معنای موفقیت عمل در نظر شما و جراح فرق کند.

در تصاویر زیر می توانید نمونه کاری را ببینید که در آن  بینی فرد با توجه و دقت به حالت صورت و فاصله های استاندارد میان اعضای آن توسط دکتر علی بصام تحت جراحی قرار گرفته است:

توجه به متناسب بودن بینی در صورت به عنوان مرکزی ترین عضو آن می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی بهبود ظاهر شما و در نتیجه افزایش رضایت از انجام جراحی شود.

به عنوان مثالی در مورد استاندارد های نوین چهره می توان به برخی از افرادی اشاره کرد که عنوان زیبا ترین زن و مرد جهان را از آن خود کرده اند:

امبر هرد Amber Heard بازیگر و مدل امریکایی به دلیل وجود اندازه های درست و دقیق میان اجزای صورت خود توانست به زیباترین زن جهان تبدیل شود. همان طور که در شکل زیر می بینید، این استاندارد ها پیچیدگی های خاصی دارند و توسط ابزار های کامپیوتری با دقت بالا تعیین می گردند.

جالب است بدانید: نمره ای که امبر هرد از این استاندارد ها کسب کرد، امتیاز ۹۱ از ۱۰۰ بود، نه همه ی آن! این نکته نشان می دهد که هیچ چهره ای نمی تواند صد درصد عالی و بی نقص باشد.

این اندازه گیری ها و استاندارد گذاری ها قدمتی طولانی دارند و تا کنون افراد بسیاری در دسته بندی زیبا ترین مردان و زنان جهان جای گرفته اند. از میان مردانی که موفق به کسب این عنوان شده اند، به جورج کلونی George Clooney بازیگر موفق هالیوود و دارنده ی عنوان خوش تیپ ترین مرد جهان اشاره کرد.

عوامل موثر بر نتیجه عمل بینی

برای برآورد کردن درصد موفقیت عمل بینی، شما باید در ابتدا توسط جراح معاینه شوید. در طول اولین جلسه ای که در آن با پزشک ملاقات خواهید داشت، علاوه بر معاینه ی قسمت های درونی و بیرونی بینی، انتظارات شما از عمل و سطح سلامتی تان نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

همچنین مهم است که قصد شما از انجام رینوپلاستی چه باشد؛ ممکن است صرفا برای بهبود تنفس خود قصد انجام این عمل را گرفته باشید یا این که جوانب زیبایی نیز برایتان مهم بوده باشد.

نکاتی در مورد خود بینی وجود دارند که می توانند بر روی نتیجه ی عمل زیبایی آن موثر باشند. نکاتی مثل:

  • وجود پولیپ
  • میزان انحراف سپتوم
  • اندازه پره های بینی
  • موقعیت بینی در صورت
  • جنس و ضخامت پوست بینی
  • نوع بینی (گوشتی یا استخوانی بودن آن)

موفقیت عمل بینی گوشتی

بیشترین نگرانی در مورد انجام جراحی بینی را آن دسته از افرادی دارند که بینی شان گوشتی و پهن است. این نگرانی به دلیل صحبت هایی است که در مورد برگشت بینی گوشتی بعد از عمل وجود دارد.

در این مورد بار ها گفته ایم که:

در صورتی که جراحی بینی گوشتی توسط جراحی معتبر، با تجربه و ماهر انجام نشود، امکان برگشت نتیجه وجود دارد. اما اگر برای تغییر ظاهر بینی دقت و مهارت کافی به کار برده شود، احتمال بروز این مشکل به صفر خواهد رسید.

نمونه کار جراحی بینی بزرگ دخترانه

در این تصویر نتیجه جراحی بینی گوشتی دکتر علی بصام را مشاهده می کنید که به صورت کاملا طبیعی و زیبا عمل شده اند.

نتیجه عمل بینی غضروفی

به طور کلی دو مورد از مهم ترین مشکلاتی که در مورد بینی های استخوانی وجود دارد و می تواند افراد را به انجام جراحی ترغیب کند، قوز و کج بودن تیغه بینی یا به اصطلاح انحراف سپتوم است.

به همین دلیل بهترین نتیجه ای که میتوان از رینوپلاستی بینی استخوانی گرفت، اصلاح کامل تیغه و از بین بردن قوز سراسری یا جزئی است. در صورتی که این مشکلات با اجرای تکنیک های رینوپلاستی رفع گردند، آن وقت می گوییم که جراحی بینی موفقیت آمیز بوده است.

در تصاویر زیر می توانید نمونه ای از انجام جراحی بینی استخوانی مردانه توسط دکتر بصام را ببینید:

عمل بینی با پوست ضخیم

جنس پوست روی بینی می تواند یکی از موارد تعیین کننده ی موفقیت راینوپلاستی باشد. دلیل این میزان اهمیت آن است که این پوست تمامی اجزای بینی را در بر می گیرد و می تواند در تعیین شکل آن موثر باشد.

قاعده ی خاصی نمی توان برای این موضوع در نظر داشت، اما به طور کلی اگر بینی دارای پوست ضخیمی باشد، ممکن است پیچیدگی های خاصی در روند جراحی و برای نتیجه ی آن به وجود بیاید.

مزیتی که می توان برای پوست بینی ضخیم عنوان کرد، پنهان ساختن عیوب ریز بینی از جمله اسکار های ناشی از رینوپلاستی می باشد.

اما در مقابل، ضخیم بودن پوست بینی ممکن است بعد از عمل مشکلاتی را برایتان ایجاد نماید. به این صورت که نتایج عمل را زیر خود پنهان کرده و میزان رضایت شما از نتیجه آن را کاهش دهد.

خوب است بدانید که جراح بینی می تواند برای بینی هایی که پوست خیلی ضخیمی دارند، یک لایه ی نازک چربی از زیر پوست برداشته و آن را نازک کند.

عمل بینی با پوست نازک

نازک بودن پوست بینی با این که باعث نمایان شدن هر چه بهتر نتایج عمل می گردد اما ممکن است در همین راستا اسکارهای بینی را نیز مشخص کند.

بنا بر این با توجه به توضیحاتی که در مورد تاثیر جنس پوست بر روی نتیجه رینوپلاستی داده شد، بهترین و ایده آل ترین حالت بینی آن است که جنس پوست آن بین ضخیم و نازک باشد.

 

حرف آخر این که یکی از مهم ترین و موثر ترین فاکتورهایی که می تواند موفقیت نتیجه ی رینوپلاستی را تعیین کند، انتخاب درست جراح بینی است.

با داشتن انتخاب درست در ابتدای راه می توانید میزان رضایت خود از جراحی را تا حد زیادی تغییر دهید.

با این که جنس پوست بینی و یا نوع کلی آن از عوامل تعیین کننده ی اساسی هستند، اما در هر حالت، این جراح است که می تواند شکل دلخواه و متناسب را برای بینی شما به ارمغان بیاورد.

دکتر علی بصام

دکتر علی بصام

دکتر علی بصام، متخصص گوش و حلق و بینی، با بیش از ده سال سابقه جراحی بینی
دارای بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران – سال ۱۳۸۸
فلوشیپ اتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران – سال ۱۳۹۰
برچسب ها:
مقالات مرتبط
عمل جراحی بینی نیمه فانتزی

عمل جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی همان طور که از نام آن نیز معلوم است، یعنی مدلی میان فانتزی و طبیعی. بینی نیمه فانتزی دارای یک سری ویژگی های خاص است که آن را از هر دوی این مدل ها متمایز می کند. در این مقاله با بررسی نمونه کارهای...

عوارض عمل بینی کدامند و چگونه میتوان از بروز آن ها جلوگیری کرد؟

عوارض عمل بینی کدامند و چگونه میتوان از بروز آن ها جلوگیری کرد؟

«عوارض عمل بینی» عبارتی است که ذهن بسیاری از افراد، مخصوصا آن هایی که داوطلب انجام این جراحی هستند، را مشغول می کند. جراحی بینی هم مانند هر عمل زیبایی دیگری دارای عوارض خاص خودش است اما نکته ای که باید به آن توجه داشت،...

عمل بینی برای بیماران قلبی

عمل بینی برای بیماران قلبی

جراحی بینی ممکن است برای بیماران قلبی خطرناک باشد. البته در صورتی که تحت نظر یک متخصص قلب و عروق باشید و بعد تصمیم خود برای جراحی بینی را با وی مطرح کنید، می توانید میزان این ریسک را به حداقل میزان ممکن برسانید. اگر...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *