دکتر علی بصام / رینوپلاستی / بهترین جراح بینی در تهران کیست؟
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

گرچه جراحی بینی در عصر حاضر به عنوان یک جراحی نه چندان مشکل شناخته می شود اما همچنان انتخاب بهترین جراح بینی یکی از چالش بر انگیز ترین موضوعات برای افراد است. افرادی که این جراحی را انجام داده اند به خوبی می دانند که انتخاب درست یک جراح بینی بین هزاران جراح، کار راحتی نیست.
اغلب مراجعینی که قصد انجام این جراحی را دارند، افرادی هستند که تنها به جنبه ی زیبایی آن فکر می کنند. حتی افرادی که با دلیل درمانی جراحی بینی را انجام می دهند نیز سعی دارند که در کنار آن از جراحی زیبایی نیز بهره مند شوند. این یکی از دلایل اهمیت بالای انتخاب درست جراح بینی است.

 

شایع ترین جراحی در ایران

با توجه به نیاز و تقاضای گسترده مراجعین برای انجام جراحی زیبایی بینی بر آن شدیم تا ضمن تشریح جوانب این جراحی، بهترین جراحی بینی را نیز معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید:

جراحی زیبایی بینی

سوال اول همانطور که می دانید آمار انجام جراحی های زیبایی بینی همچنان در کشور ما سیر صعودی خود را می پیماید. اما تا به حال به این فکر کرده اید که چند درصد افرادی که برای انجام آن اقدام می کنند، واقعا نیازمند آن هستند؟

 

سوال دوم  : بحث نیازمندی به این جراحی به این معنا است که فرد با داشتن فرم بینی متناسب با صورت و داشتن سلامت کامل باز هم به دنبال انجام این عمل است. آیا انجام این جراحی در چنین شرایطی صحیح است؟

 

پاسخ سوال اول : بهترین جراح بینی در اولین جلسه مشاوره به دور از در نظر گرفتن منافع خود، فرد را با لزوم این جراحی آشنا کرده و اگر با فردی مواجه شود که تنها به دلیل پیروی از جریان مد می خواهد این جراحی را انجام دهد، با ارائه مشاوره صحیح وی را منصرف خواهد کرد.بنابراین باید دریافته باشید انجام هرگونه جراحی زیبایی باید توجیه منطقی داشته باشد و تا زمانی که علت مشخصی برای آن یافت نشود نیازی به انجام آن نیست.

پاسخ سوال دوم : جراحی بینی برای افرادی توصیه می شود که با داشتن بینی استخوانی و نمایان بودن قوزبینی و یا به علت داشتن بینی گوشتی ظاهر مناسبی ندارند.جراحی بینی برای این دست از افراد دقیقا توجیه منطقی داشته و می توانند با جراحی نواقص چهره را برطرف کنند.

هدف از جراحی بینی ایجاد تناسب بینی با دیگر ارکان چهره است.

از طرفی برخی افراد به دلیل داشتن بیماری هایی نظیر پولیپ بینی و تنگی تنفس به علت انحراف بینی خواستار انجام این جراحی هستند. ممکن است در جراحی های درمانی به دلیل تغییر ساختار داخلی بینی نمای ظاهری آن نیز به قدری کوچک تغییر کند.

 

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

قطعا همه تلاش شما این است که یک جراح بینی خوب انتخاب کنید به گونه ای که می خواهید هزینه جراحی بینی به شما فشار نیاورد و همچنین تبحر جراح شما بالا باشد تا بتوانید با خیال راحت به پزشک خود اعتماد کنید و از اینکه نتیجه عملتان صد در صد خوب خواهد شد، مطمئن شوید. طبیعی است که شما استرس دارید ، ممکن است گاها حتی در حین اینکه  در جست و جوی بهترین جراح بینی در تهران هستید دو دل شوید و از اینکه نتیجه عمل خوب شود، تردید کنید.اما به این نکات دقت داشته باشید شاید این راهنمایی ها بتواند شما را کمک کند :

 • شاید در شهر های کوچک تر به غیر از تهران انتخاب یک جراح بینی خوب راحت تر باشد زیرا نتیجه عمل بینی آنها را می توانید در دوست و آشنایان خود راحتتر پیدا کنید. اما تهران فرق می کند.
 • در تهران بسیاری از همکاران جراح پلاستیک و گوش و حلق و بینی دکتر علی بصام هستند که در این زمینه عمل های موفقیت آمیز با نتیجه های زیبا رقم زده اند. اما اینکه شما کدام را انتخاب کنید به تحقیق و سلیقه خود شما بستگی دارد. قطعا دیدن نمونه های قبل و بعد از عمل های بینی می تواند کمک شایانی به شما بکند . حتما در جلسه مشاوره از پزشک خود بخواهید تعدادی از تصویر جراحی های خود را به شما نشان دهد و یا اگر در فضای نت نمونه کارها در دسترس هستند خودتان آنالیز اولیه خود را در بین نمونه ها انجام دهید. شما با کلیک بر روی لینک زیر می توانید نمونه جراحی بینی دکتر بصام را مشاهده کنید.

 

نمونه جراحی بینی دکتر بصام

 

اما خانم ها و آقایانی هستند که حساس ترند و باز هم نمی توانند تصمیم گیری کنند شاید با دیدن نمونه کارها در صفحات مختلف و مدل های بینی متفاوت باز هم سردرگم شوند. پیشنهاد ما در این مواقع اعتماد به کسانی است که نزد همان دکتر جراحی بینی خوبی را پشت سر گذاشته اند که شما می توانید از آنها پرس و جو کنید.

 • اگر یکی از بستگان و آشنایان شما به طور قاطع می تواند به شما جراحی در تهران معرفی کند که 100% برای شما مناسب خواهد بود می توانید اعتماد کنید .

نتیجه عمل اطرافیان یک تجربه  صفر تا صد عمل بینی است.

 • شما می توانید نحوه مشاوره و ویزیت اولیه ، نحوه برخورد جراح در روز عمل ، پیگیری بعد از عمل در حین انجام اقدامات بعد از عمل بینی و دیگرموارد را بپرسید و اگر دوست و آشنایی ندارید که تجربه عمل بینی داشته باشد از بیماران همان پزشک درخواست کنید تا رضایت خودشان را بیان کنند. 

در تصاویر زیر نمونه هایی از رضایت زیباجویان عزیزی را می بینید که با دکتر علی بصام جراحی بینی را تجربه کرده اند:

 

انواع جراحی بینی

همانطور که اشاره کردیم جراحی بینی برای گروهی از افراد بسیار ضروری است.
امروزه با پیشرفت علم پزشکی و دانش و ابزار مورد استفاده در جراحی های زیبایی، روش های مختلفی برای انجام این جراحی ها بر روی نقاط مختلف بدن ایجاد شده اند.

یکی از مهم ترین و شایع ترین انواع جراحی زیبایی، جراحی بینی است که در ادامه انواع آن را بررسی خواهیم کرد:

 

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی برای افرادی توصیه می شود که دارای بینی ای با پوست ضخیم و تیغه بسیارضعیف هستند. جراحی این نوع بینی ها اغلب با تقویت استخوان و تیغه بینی صورت خواهد گرفت. پس برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی، حتما پزشکی را انتخاب کنید که مقداری تجربه بیشتری داشته باشد تا بتواند تقویت غضروفی بینی را به درستی انجام دهد.

نمونه تمام رخ جراحی بینی گوشتی

در تصویر قبل از عمل می بینید که بینی از نوع گوشتی و پهن بوده و پره های آن شکل متنتاسبی نداشته اند. با انجام جراحی بینی گوشتی تمامی این مشکلات برطرف شده اند.

 

جراحی بینی استخوانی

در روند عمل بینی استخوانی، بینی غالبا دارای قوز و برجستگی است. این نوع بینی به دلیل ساختار داخلی و برخورداری از پوستی ظریف نتیجه رضایت بخش تری را ایجاد خواهد کرد. معمولا جراحی که تجربه انجام جراحی های متعددی بر روی بینی استخوانی افراد مختلف داشته است، می تواند نتیجه عمل را تا حد زیادی طبق خواسته بیمار پیش ببرد.

 

جراحی زیبایی بینی استخوانی

این بینی در ابتدا به صورت استخوانی و قوزدار بوده است. با انجام جراحی بینی با مدل فانتزی قوس تیغه بینی بیشتر شده و نوک آن به حالت سر بالا در آمده است.

نتیجه جراحی بینی

نتتیجه جراحی زیبایی بینی با توجه به مدل بینی بعد از عمل مشخص می شود. مدل های مختلف عمل بینی عبارتند از عمل بینی طبیعی و عمل بینی فانتزی

عمل بینی طبیعی

این نوع جراحی به منظور ایجاد نمای طبیعی بینی انجام می شود. اغلب افرادی که دارای بینی استخوانی هستند این نوع جراحی را انتخاب می کنند.

نمونه سه رخ جراحی طبیعی

بینی استخوانی این خانم جوان به صورت طبیعی عمل شده (به خواست خود فرد و با تایید دکتر علی بصام) نتیجه عمل نامحسوس و طبیعی است.

 

جراحی بینی فانتزی

در صورتی که در جراحی بینی فاصله نوک بینی تا لب افزایش یابد در اصلاح به آن بینی فانتزی گفته می شود. گاها برخی افراد خواهان انجام این جراحی هستند اما تعداد آن ها به نسبت متقاضیان بینی طبیعی قدری کمتر است. چراکه افراد با داشتن چنین انتخابی باید به عوارض احتمالی آن از جمله اختلالات تنفسی نیز فکر کنند. اصولا انجام عمل بینی خیلی عروسکی از سوی جراحان توصیه نمی شود.اما اگر سلیقه شما این چنین است بهترین جراح بینی فانتزی باید قدرت تشخیص این را داشته باشد که فرم بینی تا جایی تغییر پیدا کند که تنفس بیمار دچار اختلال نشود.

عمل بینی گوشتی دخترانه فانتزی

در این نمونه کار می بینید که بینی فرد مشکل خاصی نداشته است ولی خواهان تغییر حالت آن بوده است. نتیجه ی جراحی فانتزی یا عروسکی بوده و قوث تیغه ی بینی بیشتر شده و نوک آن به حالت سر بالا در آمده است.

 

جراحی بینی ترمیمی

این جراحی نیز زمانی انجام می شود که فرد به دلیل نارضایتی از ظاهر بینی و یا بروز اختلالاتی نظیر تنگی تنفس برای انجام دومین جراحی بینی اقدام می کند. اما هر آن چه که در رابطه با انتخاب جراح بینی گفتیم در ترمیم بینی اهمیت دو چندان پیدا می کند. انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی مرحله فوق العاده مهمی است زیرا حساسیت این عمل به اندازه ای بالا است که برخی از جراحان حتی از انجام عمل دوباره بینی که پزشکان دیگر انجام داده اند  امتناع می کنند و مسئولیت آن را به عهده نمی گیرند.

عکس ترمیم بینی

نمونه کار عمل ترمیم بینی مردانه دکتر علی بصام را مشاهده می کنید. در این کیس، بینی فرد قبل از جراحی ثانویه دارای مشکلات عدیده ای بوده است: تیغه بینی کوتاه تر از حالت متناسب بوده و نوک آن گردی زیادی داشته است.

 

انتخاب بهترین روش جراحی

قطعا می دانید که در حال حاضر جراحی بینی را به صورت بسته و یا باز انجام می دهند.
غالب جراحان جراحی بینی باز را در اولویت می دانند. این انتخاب به دلیل داشتن دید گسترده و پایین تر بودن خطا در حین جراحی است. بنابراین جراح خود را در انتخاب نوع جراحی آزاد گذارید تا بهترین و اثر بخش ترین روش را انتخاب کند. اگر جراح بینی شما خوب و دقیق باشد می تواند بهترین تصمیم را بگیرد.

هزینه جراحی بینی

برخی افراد بر این باورند که هر مقدار که جراح هزینه بیشتری را مطالبه کند نشان دهنده تبحر او در این زمینه است. باید بیان کنیم که این باوری اشتباه است. هزینه عمل بینی اگرچه از نوسانات بالایی برخوردار است، اما این نشانه دهنده هزینه بالا و رضایت بیشتر نیست. لذا مراجعین باید دقت داشته باشند برای ارزیابی بهترین بودن جراح خود نیازمند تحقیق در میزان تخصص و داشتن اطلاعات کافی در تعداد جراحی های موفق وی هستند.

اما در رابطه با جراحی بینی ارزان هم باید گفت برخی از قیمت ها واقعا منطقی نیستند. دستمزد جراح ، هزینه های کلینیک جراحی و پزشکان بیهوشی همگی در مجموع باید رقمی منطقی را حاصل بیاورند . از واژگانی که توسط برخی افراد هم می شنویم مانند جراحی بینی اقساطی باید گفت این هم منطقی نیست که این عمل در چنین شرایط اقتصادی برای فرد در اولویت قرار بگیرد.

چگونه باید بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم؟

همان طور که اشاره شد یافتن بهترین جراح بینی در خیل کثیر جراحان پلاستیک بینی دشوار است. بنابراین متقاضیان باید زمان بسیاری را برای انتخاب جراح خود صرف کنند.
این انتخاب می تواند با دیدن نمونه کار های جراحی بینی و یا مشاوره گرفتن از افرادی که این عمل را انجام داده اند صورت گیرد. مضاف بر آن افراد می توانند با سرچ بهترین جراح بینی در شهر خود یکی از جراحان بینی را انتخاب کنند.

اگر توانسته اید بهترین جراحی بینی را بیابید، در یک جلسه مشاوره قبل از جراحی تمامی سوالات خود را از وی پرسیده و از مشاوره او در انتخاب بهترین نوع جراحی بینی استفاده کنید.
سعی کنید خواسته ها و انتظارات خود از جراحی بینی را با وی در میان گذارید. فراموش نکنید رضایت از نتیجه جراحی فقط و تنها در گرو انتخاب یک جراح خوب نیست، شما می بایست مراقبت های بعد از جراحی بینی را نیز با دقت رعایت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.7]
عکس دکتر علی بصام

دکتر علی بصام، متخصص گوش و حلق و بینی، با بیش از ده سال سابقه جراحی بینی

دارای بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران – سال ۱۳۸۸

فلوشیپ اتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران – سال 1390

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

3 دیدگاه ها
 1. گلی

  سلام دکتر بصام عزیز
  من دو سال پیش بینیمو پیش یه جراح خیلی نابلد عمل کردم. میشه بیام برای ترمیم یا باید زودتر می اومدم؟
  چند ماه پیش دخترداییم پیشتون عمل کرد، انقدر دماغش خوب شده که باورم نمیشه.
  واقعا شما بهترین جراحی بینی تهران هستید. از اولش باید می اومدم پیش خودتون. ممنون میشم جواب سوالمو بدین.

  پاسخ
  • دکتر علی بصام

   سلام ممنون از لطف شما. بله امکان ترمیم همواره وجود داره ولی برای دادن نظر قطعی باید حتما معاینه تون کنم. اتفاقا هر چه زمان بیشتری از عمل اول بگذره برای انجام جراحی ترمیمی بینی مناسب تر هست. نگران نباشید.

   پاسخ
 2. تارا

  سلام دکتر بصام عزیز
  شما واقعا بهترین جراح بینی در تهران هستید. من سه ماه پیش بینیمو پیشتون عمل کردم و با این که‌گوشتی بود ولی عااااااالی شده

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

Call Now Buttonتماس با پزشک