دکتر علی بصام / رینوپلاستی / بهترین فرم بینی مردانه
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

بهترین فرم بینی مردانه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]

بعد از تصمیم به جراحی بینی اولین چالش انتخاب فرم بینی است. گاها افرادی که می خواهند این جراحی را انجام دهند در انتخاب جراحی بینی طبیعی و بینی فانتزی مردد می شوند.

اما این تردید برای چیست؟

قطعا افراد به دلایل تفاوت ظاهری این دو شکل بینی است که خود را به چالش می کشند و تنها تعداد معدودی به مزیت ها و یا حتی عوارض های این انتخاب توجه می کنند.
شاید تا زمان های قدیم اکثر متقاضیان عمل زیبایی بینی را خانم ها تشکیل می دادند و مردان تنها به دلایل درمانی تمایل به تجربه ی عمل رینوپلاستی داشتند.

در عصر نوین امروز جایگاه عمل زیبایی بینی در میان افراد (چه مونث و چه مذکر، چه کوچک و چه بزرگ) محبوبیت بسیار زیاد و جهانی پیدا کرده است. به طوری که هر ساله متقاضیان زیادی تمایل به انجام این عمل جراحی دارند و در صدد آن برمی آیند.

 

 

 

مطمئنا اگر خود شما هم تمایل به عمل زیبایی بینی داشته باشید، یک سری دغدغه ها ذهنتان را به خود مشغول می سازد. این دغدغه ها می تواند از پیدا کردن بهترین جراح بینی در تهران تا اطلاع از مزایا و عوارض این عمل جراحی متفاوت باشد.

جدا از دغدغه های مالی، انتخاب بهترین فرم و حالت ظاهری برای عمل بینی، از مهم ترین دغدغه هایی است که متقاضیان این عمل جراحی با آن درگیر هستند. شاید برای همین موضوع افراد بر حسب سلیقه ی خود و بررسی نمونه کارهای جراحی بینی، به دنبال جراح مورد نظر خود می باشند.

  • به طور مثال فرض کنید شما متقاضی عمل بینی طبیعی هستید. مطمئنا با بررسی نمونه کار های گزینه های در نظر گرفته ی خود؛ سعی در انتخاب جراح بینی طبیعی کار هستید. زیرا نمونه کارهای طبیعی یک جراح؛ مانند کارنامه ای از عملکرد وی و نشان دهنده ی تخصص و تبحر او در این زمینه است.

با توجه به خیل عظیم تقاضای جراحی بینی بر آن شدیم تا بررسی همه جانبه جراحی بینی از جمله المان های زیبایی شناختی در جهان مدرن تا دستیابی به نتیجه مطلوب از جراحی، افرادی که در این انتخاب تردید دارند را یاری کنیم. پس اگر ذهن شما نیز درگیر حل این اختلاف است تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید:

با یک تیر دو نشان بزنید

خوشبختانه با پیشرفت و ترقی علم پزشکی و گسترش فناوری، روش هایی ابداع شده اند که می توانند جوابگوی مناسبی برای رفع نیازهای درمانی و حتی زیبایی انسان باشند.

عمل بینی نیز از این قاعده مثتثنی نیست! افرادی که بنا به مشکلات درمانی تصمیم به انجام این عمل جراحی می گیرند می توانند همزمان با درمان مشکلات موجود، فرم و ظاهر بینی خود را نیز اصلاح نمایند.

کمتر کسی تنها تمایل به درمان مشکلات و عوارض درمانی بینی خود می باشند. مطمئنا اگر خود شما هم باشید، تمایل دارید در عین برطرف شدن مشکلات درمانی، فرم بینی خود را نیز تغییر دهید و عیوب ظاهری او را نیز برطرف نمایید.

بنابراین عمل بینی یک جراحی دو جانبه است و می تواند در عین برطرف کردن مشکلات درمانی، به زیبایی و اصلاح فرم بینی و برطرف کردن عیوب ظاهری آن نیز کمک شایان ذکری نماید.

جراحی بینی در مردان از ضرورت تا زیبایی

اغلب مردان با هدف رفع و برطرف نمودن نواقص بینی به جهت درمان مشکلاتی نظیر پولیپ و یا انحراف بینی به جراحی بینی روی می آورند. اما این به معنای به صفر رسیدن درصد جراحی زیبایی بینی در آن ها نیست.

بسیاری از مردان با شناخت مسائل زیبایی شناختی و توجه به فرهنگ خواهان جراحی بینی به شکل طبیعی هستند. قطعا بهترین انتخاب در آن ها نیز همین انتخاب خواهد بود.

اما شاید آن ها از مزیت های این انتخاب بی خبر باشند. بینی مردان به طور میانگین تقریبا 10 درصد از بینی بانوان بزرگتر است، بنابراین جراحی بینی در آن ها نمی تواند به مانند جراحی بینی در بانوان باشد. آناتومی چهره مردان به دلیل برخورداری از ماهیچه ها بیشتری و کم تر ظریف تر بیش از بانوان نیازمند یک جراحی بسیار طبیعی خواهد بود.

اما روی صحبت با مردانی است که وسوسه جراحی بینی فانتزی و یا کوچک شدن افراطی بینی را دارند. در ادامه به بررسی المان های زیبایی شناختی در بینی مردان می پردازیم.

 

 

جراحی بینی مردانه استخوانی

 

 

عمل زیبایی بینی مردانه

همانطور که به آن اشاره کردیم عمل زیبایی بینی تنها به بانوان اختصاص ندارد و آقایان نیز بنا به دلایل مختلف درمانی یا حتی زیبایی می توانند از مزایای این عمل جراحی، بهره مند شوند.

از جمله اهداف درمانی عمل بینی در مردان می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

پارامترهای ذکر شده دلایل قوی ای برای روی آوردن به عمل بینی در مردان می باشد. همانطور که می دانید انحراف تیغه بینی می تواند مشکلات مختلفی مخصوصا؛ اختلالات تنفسی را به ارمغان بیاورد.

در حال حاضر بهترین و موثرترین روش برای اصلاح انحراف تیغه ی بینی و درمان مشکلات ناشی از آن؛ عمل بینی می باشد. به همین دلیل مردانی که با انحراف بینی مواجه هستند، کاندید مناسبی برای عمل انحراف بینی می باشند.

چرا باید بینی مردان طبیعی باشد؟

همانطور که اشاره شد فرم بینی مردان بزرگ تر از بینی بانوان است. بنابراین جراحی بینی این دو نیز باید  با یکدیگر متفاوت باشد. با توجه به اینکه جراحی بینی در مردان نیز افزایش چشم گیری در دهه اخیر داشته است توجه به برخی نکات در انجام این جراحی ضروری است. از جمله:

زاویه لب تا بینی به طور طبیعی بین 90 تا 105 درجه است. بانوان برای جراحی بینی فانتزی نیازمند بیشتر شدن فاصله نوک بینی تا لب هستند . اما این انتخاب در میان مردان می تواند نتیجه فاجعه باری را به وجود آورد . نمایان شدن سورخ های بینی و سربالا شدن نوک بینی به طور کلی چهره مردان را تغییر داده و ظاهری زنانه به آن می دهد. انتخاب جراحی بینی فانتزی در مردان متناسب با آناتومی چهره مردان نبوده و منجر به ایجاد زیبایی نخواهد شد.

شکل تیغه بینی در جراحی بینی بانوان می تواند کمی قوس داشته باشد. اما ایجاد این قوس در بینی مردان علاوه بر ایجاد نازیبایی موجب کوتاه به نظر رسیدن بینی شده و چهره آن ها ها از حالت طبیعی خارج می کند.

ارتفاع  طول بینی مردان می بایست قدری بیشتر از بینی بانوان باشد. این مورد می تواند در طبیعی به نظر رسیدن و حفظ زیبایی چهره موثر باشد.

 

جراحی بینی مردانه خیلی طبیعی

آیا نوع جراحی بینی در مردان و بانوان متفاوت است؟

پاسخ این پرسش منفی است. نوع جراحی از لحاظ اینکه جراحی بینی باز باشد و یا جراحی بینی به روش بسته در مردان و بانوان تفاوتی نمی کند. انتخاب نوع جراحی بستگی به میزان آسیب، ساختار بینی و میزان ترمیم موررد نیاز بینی دارد و تحت تاثیر جنسیت نخواهد بود. اما به طور کلی جراحان انجام جراحی بینی به روش باز را به علت برخورداری از دیدی گسترده از ساختار بینی ترجیح داده و تاکید می کنند.

در این جراحی به دلیل برداشتن پوست بینی و نمایان شد ساختار داخلی جراح می تواند اصلاحات بینی را به شکل مطلوب تری انجام دهد. این در حالی است که جراحی بینی به روش بسته به دلیل نبود دید کافی ممکن است نیازمند جراحی ترمیمی بینی و انجام اصلاحات بیشتر باشد.

در مواقعی نیز ممکن است جراح در حین جراحی متوجه شود تیغه بینی ضعیف بوده و بیمار نیازمند پیوند استخوان است. بنابراین اگر جراحی به روش باز صورت گرفته باشد، می تواند به راحتی پروسه پیوند استخوان را انجام دهد.

بهترین فرم برای عمل بینی مردانه

مراجعه کننده های بسیار زیادی، در جلسات مشاوره عکس یک بازیگر یا یک فرد سرشناس را به همراه خود دارند و از جراح بینی خود می خواهند که، بعد از عمل بینی شبیه به فرد مورد نظرشان شوند.

شاید برای خود شما هم اتفاق افتاده باشد که قبل از عمل بینی تصاویر بازیگران و افراد سرشناس را ورق زده باشید تا بهترین فرم بینی را از میانشان انتخاب کنید و به جراح خود نشان دهید.

نتایج عمل بینی کاملا احتمالی می باشد و جراح با در نظر گرفتن عوامل موثر در روند جراحی می تواند تصویر سازی مناسبی از این نتایج در ذهن بیمار ایجاد نماید.

به خاطر داشته باشید، با اینکه عمل بینی می تواند چهره ی یک فرد را کاملا تغییر دهد و با اصلاح فرم بینی وی، به جذابیت و زیبایی صورت او بیافزاید. ولی عمل بینی نمی تواند معجزه کند و یک فرد با یک سری ویژگی های منحصر به فرد را همانند فرد دیگری با مشخصات خاص خود، نماید!!!

 

 

عمل بینی مردانه طبیعی

نحوه انتخاب فرم بینی برای عمل جراحی

عوامل مختلفی می توانند در میزان تغییرات چهره ی شما دخیل باشند. به مثال های زیر توجه کنید:

  • نوع بینی شما
  • میزان و شدت اختلالات و مشکلات موجود در بافت بینی شما
  • کافی بودن بانک غضروفی بینی شما
  • استحکام بافت استخوانی بینی شما
  • روش کار جراح بینی
  • سلیقه ی شما

تمام موارد ذکر شده از جمله پارامترهایی هستند که می توانند روند عمل جراحی را تحت تاثیر خود قرار دهند و در نتایج حاصل از این عمل جراحی تاثیرات مستقیمی داشته باشند.

نقش جراح در انتخاب بهترین فرم بینی مردانه

جراح با انجام معاینات حضوری، بررسی عیوب ظاهری و داخلی بافت بینی (با کمک تکنیک های معاینه و گرافی های تشخیصی تهیه شده)، در نظر گرفتن نوع بینی و سلیقه ی مراجعه کننده، نتایج احتمالی ای که می توان از عمل بینی بدست آورد را برای فرد متقاضی، مطرح می کند.

همچنین جراح موظف است تمام معایب و عوارض احتمالی عمل زیبایی بینی را برای مراجعه کننده ی خود شرح دهد و روش های جلوگیری از عوارض و یا مقابله با آن ها را به بیمار گوشزد نماید.

به خاطر داشته باشید دقت و توجه شما در انتخاب جراح اصلح می تواند نیمی از دغدغه های ذهنیتان را برطرف کند. زیرا یک جراح حاذق و متبحر علاوه بر اشراف به علم پزشکی، به دانش زیبا شناسی نیز واقف است. بنابراین از این رو می تواند بهترین حامی و مشاور برای عمل بینی شما و کسب نتایج ایده آل و قابل قبول از آن باشد.

بنابراین توصیه می شود بعد از انتخاب جراح بینی خود به او اعتماد کنید و تمام دغدغه ها و انتظارات خود از عمل بینی را با او در میان بگذارید. پزشک با بررسی همه جانبه ی دغدغه ها و انتظارات شما می تواند تصویر سازی صحیح و مناسبی از عمل بینی را برایتان ترسیم کند.

 

مدل عمل بینی پسرانه طبیعی

 

 

آیا دوره نقاهت جراحی بینی مردان متفاوت است؟

به طور کلی جراحی بینی در مردان با میزان تورم و کبودی بیشتری نسبت به جراحی بینی در بانوان را به همراه دارد. لذا دوره نقاهت برای مردان بیشتر از بانوان خواهد بود. البته که مردان می توانند با توجه به توصیه های پزشکان و با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی شدت و زمان دوره نقاهت را به طور چشمگیری کاهش دهند.

بهترین جراح بینی مردانه در تهران

برای یافتن بهترین جراح بینی ، بهترین راه مشاهده نمونه کارهای جراح مورد نظر است. شما تنها با این روش می توانید نتیجه جراحی خود را حدس بزنید. متقاضیان می توانند با سرچ بهترین جراحی بینی در موتور های جستوجو گر چند جراح را انتخاب کرده و نمونه کارهای جراحی بینی مردانه در صفحات مجازی آن ها مشاهده و مقایسه کنند. به یاد داشته باشید یک انتخاب مناسب می تواند نتیجه جراحی شما را به میزان بسیاری تحت اشعاع قرار دهد. بنابراین به عنوان نخستین گام در جراحی بینی به این انتخاب توجه داشته باشید.

یک جراح خوب بینی در ابتدا با در نظر گرفتن نیاز شما ضمن بررسی آناتومی چهره و مشکلات زمینه ای بینی بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد خواهد داد.

توصیه پایانی

مردان برای جراحی بینی باید توجه داشته باشند پیروی از جریان مد در جراحی های زیبایی می تواند در چهره و حتی اندام آن ها نتیجه ای عکس زیبایی داشته باشد. بنابراین آن ها باید در انتخاب نوع جراحی بسیار دقت کرده و از آنچه پیروی کنند که زیبایی را همراه با حفظ مردانگی برای آن ها به ارمغان آورد

عکس دکتر علی بصام

دکتر علی بصام، متخصص گوش و حلق و بینی، با بیش از ده سال سابقه جراحی بینی

دارای بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران – سال ۱۳۸۸

فلوشیپ اتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران – سال 1390

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک