از سوال هایی که ذهن بسیاری از مراجعه کنندگان را درگیر کرده است:

 • نتیجه عمل بینی گوشتی چیست؟
 • چرا عمل بینی گوشتی از حساسیت بالایی برخوردار است؟
 • آیا به راستی بینی های گوشتی، بعد از عمل زیبایی به حالت اول خود باز می گردند؟
 • آیا افرادی که بینی های گوشتی دارند می توانند عمل بینی فانتزی انجام دهند؟
 • جراحی بینی گوشتی چه تفاوتی با عمل بینی استخوانی دارد؟

مطلب زیر را مطالعه کنید تا شما هم بتوانید به صورت غیرحضوری پاسخ این سوالات را بدانید.

شاید بارها عنوان عمل بینی گوشتی را از اطرافیان خود شنیده باشید. در واقع عمل بینی گوشتی متعلق به افرادی است که دارای؛ بینی هایی با پوست ضخیم (حاوی سلول های چربی زیاد)، اسکلت استخوانی ضعیف و بانک غضروفی ناچیز، می باشند.

جراحی بینی نیمه فانتزی

حساسیت عمل بینی گوشتی

شاید از اطرافیان خود شنیده باشید که جراحی بینی گوشتی سخت تر از جراحی بینی استخوانی می باشد!!! آیا علت آن را می دانید؟

همانطور که در ابتدای این مطلب به آن اشاره کردیم؛ بینی های گوشتی از بافت غضروفی و استخوانی محدود و ضعیف برخوردار هستند. این امر باعث محدود شدن فضای جراح بینی برای اعمال تغییرات مورد نیاز می شود.زمان های دورتر رضایت بیمارانی که تجربه عمل بینی گوشتی داشتند بسیار کمتر بود زیرا جراحان از روش تقویت غضروف استفاده نمی کردند و بینی بعد از گذشت چند سال فرم اولیه خود را نداشت  اما با توجه به روش های جدید جایگزین شده امروزه بینی های گوشتی هم به مانند بینی های استخوانی عمل های موفقیت آمیزی را پشت سر می گذارند.

به همین دلیل لازم است جراح از تخصص و تبحر بالایی برای اعمال تغییرات روی بافت استخوانی و غضروفی بینی های گوشتی، برخوردار باشد. زیرا اشتباه در روند عمل بینی گوشتی می توانند عوارض زیادی را به بیمار تحمیل کند.

تغییر در شکل و حالت بینی های گوشتی باید با در نظر گرفتن وضعیت استخوان و بافت غضروفی بینی بیمار انجام شود. افراط در تغییر حالت دادن بینی های گوشتی می تواند عوارض نامطلوبی همچون:

 • مشکلات تنفسی
 • نامتقارن شدن سوراخ های بینی
 • انحراف تیغه بینی و… را به همراه داشته باشد.

بازگشت بینی بعد از عمل زیبایی

دغدغه ی بزرگ افرادی که بینی های گوشتی دارند، دفورمیتی بافت بینی بعد از عمل رینوپلاستی می باشد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که فکر کردن به؛ بازگشت بینی بعد از عمل بینی گوشتی ، ذهنتان را درگیر کرده باشد!!!

 • آیا این دغدغه صحت دارد؟! پاسخ به این سوال منفی است.

زیرا بافت بینی در حین عمل رینوپلاستی دستخوش تغییرات می شود. این تغییرات اگر با دقت عمل و تبحر بالای جراح بینی انجام شود و خود بیمار به رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی ، توجه داشته باشد؛ اغلبا مادام العمر خواهند بود و این فرضیه که ممکن است بینی به حالت قبل خود بازگردد، رد می شود.

 

عمل بینی گوشتی با لیزر

عنوانی که در حال حاضر به وفور شنیده می شود؛ جراحی بینی گوشتی با لیزر است. به خاطر داشته باشید استفاده از لیزر در جراحی بینی گوشتی تنها منوط به برش های لازم در پوست بینی می باشد.

تا به امروز لیزر نتوانسته کل روند جراحی بینی را تحت تاثیر قرار بدهد و تنها هنگام برش دادن پوست بینی می توان از آن استفاده کردو همچنین دستگاه های کوچکی هستند که به گفته برخی از تبلیغات با قرار دادن آنها بر روی بینی به مدت چند وقت بینی کوچک خواهد شد. اصلا این امر امکان پذیر  و منطقی نیست . کوچک شدن بینی به گونه ای که بازگشت نداشته باشد و به تنفس شما هم آسیب نرسد تنها عمل بینی یا رینوپلاستی است.

تجربه عمل بینی گوشتی

افرادی که تجربه عمل بینی گوشتی داشته اند می توانند راهنماهای مناسبی برایتان باشند. شما با انجام مشورت های لازم با این افراد می توانید تصویر سازی مناسبی از عمل عمل بینی گوشتی در ذهنتان داشته باشید و آمادگی های لازم برای این عمل جراحی را کسب کنید.

تجربه عمل بینی گوشتی فانتزی

 

عکس های قبل و بعد از عمل بینی گوشتی

بررسی بینی های گوشتی عمل شده می تواند، تصویر مناسبی از نتایج این عمل جراحی و عملکرد جراح مربوطه، در ذهنتان ایجاد کند.

به طوری که شما می توانید با بررسی نمونه کارهای جراحی بینی گوشتی، پرسیدن نظر بیمارانی که تجربه ی این عمل جراحی را داشته اند و در نظر گرفتن سوابق پزشکی، جراح بینی یا تجربه و توانایی برای خود انتخاب کنید.

شما  می توانید به گالری وب سایت دکار علی بصام جراح بینی مراجعه کنید  و عکس های قبل و بعد از عمل بینی گوشتی مردانه و یا زنانه را مشاهده کنید که البته نتیجه برخی از آنها بسیار طبیعی و برخی هم فانتزی می باشد.

فیلم عمل بینی گوشتی

خیلی از متقاضیان جراحی بینی گوشتی تمایل دارند از مراحل این عمل جراحی و روند آن اطلاع حاصل کنند. شاید برای خود شما هم پیش آمده باشد که قبل از اقدام به عمل زیبایی یا درمانی، به دنبال مشاهده ی فیلم آن جراحی باشید.

مشاهده ی فیلم عمل بینی گوشتی باعث تصویر سازی صحیح و ایجاد یک بک گراند مناسب از این عمل جراحی در ذهن بیمار می شود. بیمار با دیدن فیلم این عمل جراحی می تواند ترس و اضطراب خود را تحت کنترل بگیرد و بر آن فائق شود و با آمادگی بیشتری نسبت به انجام این عمل جراحی، اقدام کند.

عمل بینی گوشتی طبیعی

خیلی از افراد تمایل دارند که بینی آن ها بعد از جراحی رینوپلاستی حالت و ظاهر طبیعی داشته باشد. در اصطلاح عامیانه این افراد به دنبال جراحی بینی طبیعی می باشند.

جراح بینی با توجه به سلیقه ی بیمار و وضعیت بافت بینی او، بهترین روش را برای ایجاد تغییرات مورد نیاز انتخاب می کند تا نتایج حاصل از عمل بینی گوشتی، رضایت بخش و ایده آل باشد که معمولا آقایان اصرار بیشتری به یک عمل بینی گوشتی مردانه و طبیعی را می کنند.اگر در عکس قبل از عمل تصویرهای زیر دقت کنید افتادگی بینی برطرف شده و نوک بینی به اندازه صورت متناسب شده است

عمل بینی گوشتی زنانه

عمل بینی گوشتی فانتزی

گروه دیگری از افراد تمایل دارند بینی های خود را به صورت فانتزی یا عروسکی عمل کنند. در عمل بینی گوشتی فانتزی باید به چند پارامتر مهم توجه کرد:

 • به دلیل ضعیف بودن اسکلت استخوانی بینی، نمی توان تغییرات زیادی را روی تیغه ی آن اعمال کرد.
 • بینی های گوشتی بانک غضروفی کافی و مناسبی برای فرم دادن به بافت بینی (به حالت فانتزی) ندارند.
 • پوست بینی های گوشتی ضخیم است و شاید این امر در ظاهر نهایی بینی بعد از عمل جراحی تاثیر گذار باشد.

در مورد جراحی بینی فانتزی ، بینی های استخوانی انتخاب بهتری هستند. زیرا بینی های استخوانی، اسکلت و بافت غضروفی کافی و مناسبی برای تغییر فرم و حالت بینی به شکل فانتزی یا عروسکی دارند.

اشتباه نکنید!!! جراحی بینی فانتزی تنها مختص به بینی های استخوانی نیست. بینی های گوشتی را هم می توان به فرم و حالت نیمه فانتزی جراحی کرد. ولی با این تفاوت که جراح فضای کمتری برای تغییر حالت بینی های گوشتی دارد و باید با احتیاط و دقت بیشتری عمل کند.

 

نتیجه جراحی بینی گوشتی

همواره داشتن دیدگاه های نامتعارف و انتظارات نامعقول از عمل زیبایی بینی، زمینه ساز عوارض و پیامدهای نامطلوب از این عمل جراحی می باشند.

 دقت داشته باشید در قدم اول لازم است بهترین جراح بینی را پیدا کنید و دغدغه ها و انتظارات خود را از عمل زیبایی بینی با او درمیان بگذارید. یک جراح با تجربه و توانا علاوه بر دانش پزشکی و تجربه ی بالا در تخصص خود، بهترین راهنما و مشاور برای شما می باشد.

پزشک با اطلاع از دغدغه های شما از عمل زیبایی بینی ، می تواند بهترین راه را برای برآورده کردن انتظاراتتان انتخاب کند. با این حال پزشک موظف است علاوه بر معرفی مزایای عمل بینی ، معایب و عوارض احتمالی آن را نیز به اطلاع بیمار برساند.

همچنین وظیفه ی دیگر پزشک منصرف کردن فرد از انتظارات نامعقول و غیرواقعی از عمل زیبایی بینی می باشد. به طور مثال افرادی که تمایل دارند بینی های خیلی فانتزی و کوچکی داشته باشند، باید بدانند احتمال گرفتگی بینی و انسداد راه هوایی بینی بعد از اینگونه عمل های جراحی ، بالا می باشد !!!

بینی فانتزی گوشتی زنانه

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه قطعی عمل بینی گوشتی بدون مراجعه ی حضوری به جراح پلاستیک و انجام معاینات لازم، میسر نیست. موارد مختلفی در برآورد نهایی هزینه عمل بینی گوشتی موثر هستند.

به طور مثال:

 • نوع بینی بیمار
 • میزان عوارض و عیوب موجود در بافت بینی
 • وضعیت جسمانی بیمار
 • نوع عمل رینوپلاستی (بصورت باز یا بسته بودن عمل جراحی)
 • دستمزد جراح مربوطه
 • هزینه کلینیک
 • هزینه متخصص بیهوشی و… از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه ی جراحی بینی گوشتی می باشند.

خلاصه کلام

برای داشتن یک جراحی بینی گوشتی موفقیت آمیز و ایده آل لازم است تمام جوانب را در نظر بگیرید.

گام اول: انتخاب پزشک اصلح و با تجربه

گام دوم: درمیان گذاشتن دغدغه های خود با جراح

گام سوم: کسب اطلاعات کامل در مورد جراحی بینی گوشتی اعم از مزایا و معایب این عمل جراحی، از پزشک متخصص

گام چهارم: داشتن دیدگاه صحیح و انتظارات واقعی از عمل جراحی بینی

گام پنجم: رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی و توجه به گوشزد های جراح بینی

شما با توجه به موارد ذکر شده می توانید عمل جراحی موفقیت آمیز و رضایت بخشی را به خود هدیه دهید و از نتایج ایده آل آن نهایت لذت را ببرید تا به عمل ترمیمی بینی نیازی نداشته باشید

Call Now Button