عمل بینی پهن

واقعیت هایی در مورد جراحی بینی پهن

جراحی بینی یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی است که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. بینی افراد را می توان به دو گروه استخوانی یا غضروفی و گوشتی یا پهن تقسیم بندی کرد. دارندگان بینی های پهن معمولا از اندازه بینی خود رضایت ندارند و می خواهند که با انجام عمل های زیبایی و جراحی بینی پهن شکلی هماهنگ با سایر اجزای صورت به آن بدهند.

اما سوالی که مطرح می شود این است که به چه نوع بینی هایی پهن گفته می شود؟ آیا نتیجه حاصل از جراحی این نوع بینی ها باز می گردد؟ عوارض ناشی از جراحی بینی پهن چیست و … . پیشنهاد می کنیم ما را تا انتها دنبال کنید تا بتوانید پاسخ این سوالات را بیابید.

بینی پهن چه ویژگی هایی دارد؟

پهن بودن غضروف های طاق وسط ، تیغه پشتی بینی ، نوک بینی ، استخوان بینی ، غضروف های جانبی بالا و پایین ، سوراخ های بینی و نیز ضخیم بودن پوست بینی و گوشتی بودن آن می توانند علل پهن بودن بینی باشند.

برخی افراد هم هستند که بر این باورند که طول بینی آن ها به قدر کافی بلند نیست و همین امر موجب پهن نشان دادنش می شود. حال اینکه این باور درست باشد و یا یک تلقین ، باید توسط پزشک متخصص تعیین گردد.

روش های جراحی بینی پهن

جراحی بینی های گوشتی بسیار اهمیت دارد ، زیرا بروز کوچک ترین اشتباه در فرآیند جراحی بینی ، می تواند موجب ایجاد خلل در سیستم تنفسی افراد شود. برای تغییر بینی های پهن و خوش فرم ساختن آن ها ، بنابر نوع بینی ، می توان روش های جراحی مختلفی را تعیین کرد.

به عبارت دیگر ممکن است در برخی از موارد نیاز به جراحی کامل بینی نباشد و تنها با اعمال تغییرات روی بخشی از بینی بتوان به نتیجه دلخواه رسید. بنابراین انتخاب بهترین شیوه جراحی به پزشک جراح و نوع بینی بیمار بستگی دارد. پزشکان معمولا روشی را برمی گزینند که کمترین خطر و آسیب را پس از جراحی ، برای فرد داشته باشد.

نتیجه جراحی بینی پهن بازگشت پذیر است؟

افرادی که بینی پهنی دارند و می خواهند جراحی زیبایی انجام دهند ، همواره این احتمال که ممکن است نتیجه عمل آن ها بازگردد ، ذهنشان را مشغول می کند. چرا که زمزمه بازگشت به حالت اولیه برای بینی های پهن وجود دارد اما باید بگوییم که این طرز فکر برای گذشته است نه زمان حال.

امروزه تکنولوژی و روش های جراحی به قدری گسترش یافته اند که احتمال چنین مشکلی به حداقل رسیده است و کمتر شاهد بازگشت نتیجه جراحی بینی پهن می باشیم.

پس از جراحی بینی پهن ، حواستان باشد!

تمامی نکات لازم برای حفاظت از بینی پس از جراحی بینی پهن، باید توسط پزشک جراح اطلاع رسانی شود. در ادامه چند مورد از مهم ترین آن ها را بیان می کنیم.

  • استفاده از کمپرس یخ تا حداقل ۲ روز
  • استفاده از هرگونه دارو یا مسکن به صورت خودسرانه ممنوع است ؛ حتما باید با تجویز پزشک باشد.
  • پرهیز از خنده و گریه شدید و نیز صحبت کردن به مدت طولانی تا حدودا ۲ هفته پس از جراحی
  • مصرف غذاهای نرم و مایعات تا مدتی پس از عمل
  • حمام با احتیاط
  • پرهیز از قرار گرفتن در مکان های تعریق آمیز
  • خودداری از خوردن غذاهای پر ادویه و تند ، چای و قهوه و تمامی نوشیدنی های داغ
  • شنا و آفتاب گرفتن حداقل تا ۲ ماه ممنوع است.
  • استفاده از بالش بلند برای خوابیدن
عمل بینی پهن
عمل بینی پهن

کلام آخر

بینی عضوی از صورت است که بیشترین آمار جراحی را به خود اختصاص داده و در عین حال ، حساس ترین اندامی است که جراحی آن انجام می پذیرد. چرا که نتیجه عمل در طولانی مدت همراه فرد است و در صورت نارضایتی ، گاها امکان ترمیم نیست. حتی مشاهده شده که نتیجه حاصل از ترمیم نیز، مورد تایید نبوده است.

از همین رو توصیه می شود در انتخاب جراح بینی خود ، نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید و به هیچ عنوان عجله نکنید. و برای انجام جراحی بینی پهن به یک بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search