دوره ای را سپری کردیم که المان های زیبایی و جراحی های زیبایی مسیری افراطی را در  می نوردید. انجام عمل هایی که ریشه و بنیان علمی نداشتند و تها به منظور خود نمایی انجام می شدند . رفته رفته در چند دهه اخیر این معیار های زیبایی تغییر کرد و جای خود را به پدیده ای داد که امروزه ” چهره نچرال ” گفته می شود، حال هر فردی که زیبایی ذاتی داشته باشد زیبا تر خواهد بود.

از جمله جراحی هایی که بسیار گسترش یافت جراحی بینی است که توانست ایران را به عنوان مهد انجام جراحی های بینی به دنیا بشناساند. اما از همان سال های ابتدایی آنچه متقاضیان این عمل می خواستند، نمایان شدن تاثیر جراحی بود. چیزی که امروز به تمایل به انجام جراحی بینی طبیعی تغییر کرده است.

در حال حاضر افراد بسیاری با این دید به جراحان بینی مراجعه می کنند که می خواهند بینی طبیعی داشته باشند. افرادی نیز به دلیل مواجهه با عوارض بعد از جراحی بینی فانتزی و غیر طبیعی برای عمل ترمیمی بینی  خود این نوع جراحی را انتخاب می کنند.

جراحی بینی طبیعی زنانه دکتر سید علی بصام

در ادامه همین نوشتار ضمن معرفی بهترین جراح بینی به ویژگی جراحی بینی طبیعی خواهیم پرداخت:

جراحی بینی

عمل بینی فارق از نوع آن به تغییر ساختار داخلی و خارجی بینی اطلاق می شود که می تواند نواقص آن را بهبود بخشد. این تعریف از جراحی به راحتی تکلیف افراد از جراحی را روشن خواهد کرد. بنابراین افرادی که تنها صرف انجام “جراحی بینی” بدون داشتن ایرادی مشهود دست به انجام آن می زنند از این تعریف خارج می شوند.

بنابر انواع بینی جراحی بینی های متفاوتی وجود دارد که به تشخیص جراح بینی و وضعیت بینی انتخاب خواهد شد.

  • جراحی بینی گوشتی :  منظور عمل برای افرادی است که دارای بینی گوشتی هستند بینی با ویژگی پوست ضخیم  و چرب.
  • جراحی بینی استخوانی: معمولا این بینی ها دارای قوز هستند و بافت بینی استخوانی دیده می شود تا غضروفی.
  • جراحی بینی فانتزی: نتیجه عمل بینی گوشتی و استخوانی می تواند فانتزی باشد اما معمولا این اتفاق در بینی های استخوانی راحت تر و کم ریسک تر است
  • جراحی بینی طبیعی: در این نوع تنها عیب های بینی برطرف می شود و سایز بینی تغییر چندانی نمی کند.

برای انجام عمل بینی طبیعی و یا  فانتزی اینکه نوع بینی به چه شکل باشد تاثیر چندانی نخواهد داشت . البته که این انتخاب به جراح بینی بستگی خواهد داشت، چراکه ممکن است پزشک با معاینه بینی فرد چه استخوانی باشد و چه گوشتی انجام جراحی بینی فانتزی را توصیه نکند.

عکس از نیم رخ قبل و بعد عمل بینی

چرا عمل بینی طبیعی؟

انجام عمل بینی طبیعی ضمن رعایت اصول جراحی و تناسب بینی با دیگر اعضای صورت بروز عوارض بعد از جراحی بینی را به شدت کاهش می دهد.این امر موجب می شود بیمار علاوه بر داشتن بینی زیبا سلامت آن را نیز بدست آورد.

عمل بینی طبیعی به صورتی انجام می شود که در ناحیه قوس بینی، فرو رفتگی بسیار و در ناحیه نوک بینی نیز سربالا بودن بیش از حد ایجاد نشود . این در حالی است که در عمل بینی فانتزی تمامی عوامل به صورت افراطی ایجاد می شود به این معنا که نوک بینی بسیار بالا رفته و قوس بینی نیز به شدت زیاد است. در

برای عمل بینی متقاضیان باید در نظر داشته باشند اولویت در این جراحی بدست آوردن سلامتی در کنار زیبایی است. انجام برخی عمل های افراطی نه تنها زیبایی را به ارمغان نخواهد آورد، بلکه می تواند زمینه ساز مشکلات فراوانی نظیر اختلالات تنفسی نیز شود.

nose job in iran

عمل بینی طبیعی زنانه

اگر مقدمه این متن را خوانده باشید  اصطلاح نچرال فیس که در بین جوانان امروزی مد شده را شنیدید. خواسته خیلی از بانوان یک عمل بینی طبیعی دخترانه است که با  صورتشان همخوانی داشته باشد. بهترین جراح بینی طبیعی باید توجه داشته باشد که در این نوع عمل مسئله نژاد افراد را در نظر بگیرد مثلا در نژاد هایی که صورت کشیده و بلند است نباید در مرکز صورت بینی گرد و کوچک دیده شود و بالعکس. شاید خیلی از این چهره را دیده اید که دختری بینی خود را با عمل بسیار کوچک کرده و بعد از آن با روش هایی مانند تزریق فیلر و چربی گونه های خود را بزرگ کرده و با این روش ها فک و چانه خود را زاویه دار کرده است. این چنین است که شما زیبایی را در این صورت ها نمی بینید چون طبیعت و تناسب کاملا از بین رفته است.در صورتی که اگر همین اعمال اصولی انجام می گرفت چهره می توانست در عین حفظ زیبای به شکل متناسب تغییر کند.

مدل بینی زنانه

 

عمل بینی طبیعی مردانه

 

فرقی نمی کند بهترین مدل بینی مردانه هم بینی ای است که با ترکیب صورت هماهنگی داشته باشد.اینکه فرم بینی گرد باشد یا کشیده اینکه چهره فرد از نیم رخ و سه رخ چطور دیده می شود،اینکه وقتی مردی لبخند می زند گونه ها و اطراف لب ها چه فرمی می گیرند همه و همه فاکتورهایی  هستند که بهترین جراح بینی طبیعی آنها را بررسی می کند.اما به هر حال چون بینی مردان به مانند خانم ها ظریف و لطیف نیست ملاک زیبایی برای آنها کوچک و فانتزی بودن نیست. معمولا ملاک جذابیت برای بینی مردان آن است که در کنار ریش و سبیل و زاویه فک ترکیب خوبی باشد. به هر حال کسانی که مراجعه می کنند متفاوت هستند مردانی که اصرار دارند کسی حتی متوجه عمل بینی آنها نشود و عده ای بینی نیمه فانتزی مردانه را می پسندد هستند در این میان مردانی که هیچ مدلی را در نظر ندارند و به جراح بینی می گویند بینی منو عمل کن  و سختتر خواسته خود را بیان می کنند 🙂

نمونه جراحی بینی طبیعی و مردانه دکتر علی بصام را مشاهده می کنید . شما می توانید برای دیدن عکس های بیشتر با هماهنگی قبلی با شماره 88205626مراجعه کنید.

 

 

یک بینی طبیعی دارای چه ویژگی هایی است؟

آنچه بینی طبیعی عمل شده را از دیگر عمل های  بینی متمایز می کند، نما و ساختار خارجی بینی است. به این صورت که ابتدا جراح تحت عمل جراحی نواقص داخلی نظیر: پولیپ و یا انحراف را برطرف کرده و سپس برای ایجاد بینی طبیعی اقداماتی را انجام خواهد داد.

از اصلی ترین اقدامات برای ایجاد بینی طبیعی، رعایت فاصله نوک بینی تا لب است . زمانی که جراح بینی فاصله لب تا بینی را بین 90 تا 95 درجه ایجاد کند، در واقع بینی فرد شکل و نمای طبیعی پیدا خواهد کرد. از طرفی هر مقدار این فاصله به سمت 110 درجه متمایل شود بینی شکل فانتزی به خود می گیرد.همچنین در این عمل از سایز و یا حجم بینی چندان کاسته می شود و جراح برای ایجاد بینی طبیعی می بایست اندازه کلی بینی را با تناسب دیگر اعضای چهره در نظر بگیرد.

کلید دست یابی به بینی طبیعی

برای رسیدن به نتیجه مطلوب از جراحی بینی نیازمند طی سه مرحله اساسی هستیم:

مرحله اول: انتخاب و مشورت با بهترین جراح بینی

این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای این عمل  باید گام ابتدایی که انتخاب جراح است را با اطمینان بردارید. بنابراین انتخاب بهترین جراح بینی شما را برای رساندن به رضایتمندی نزدیک تر خواهد کرد. پس از این انتخاب جلسه مشاوره با او نیز بسیار مهم خواهد بود. در این جلسه مشاوره شما می توانید درباره هدف و انتظار خود از عمل با جراح صحبت کرده و توصیه های ضروری را دریافت کنید.

مرحله دوم: رعایت توصیه های قبل و بعد از عمل

آنچه یک جراحی بینی را موفقیت آمیز می کند تنها انتخاب یک جراح بینی طبیعی کار ماهر نیست. ممکن است شما به بهترین جراح بینی طبیعی نیز مراجعه کنید، اما به دلیل عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی و یا اقدامات قبل از آن نتیجه جراحی را با چالش مواجه کنید، بنابراین توجه به توصیه های جراح و رعایت آن بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

مرحله نهایی داشتن انتظارات واقع بینانه

اگر پس از یک جراحی که به دید اطرافیان و جراح  موفقیت آمیز است، اما شما کماکان بر تصور خود پافشاری می کنید، بدانید که عمل بینی را با هدف مناسب انتخاب نکرده اید. اگر انتظار بینی طبیعی را دارید باید به یاد داشته باشید این نوع بینی بنا به ایجاد تناسب با دیگر اعضای صورت و ایجاد هارمونی با آن ها انجام شده است. لذا باید ضمن در نظر گرفتن ظاهر بینی به تناسب و سلامت آن نیز توجه داشته باشید.

قبل و بعد جراحی بینی طبیعی

هزینه عمل بینی طبیعی

گمان بر این است که چون در جراحی بینی بسیار طبیعی تغییرات ایجاد شده کم است هزینه عمل باید به نسبت کیس های دیگر کمتر باشد اما این گونه نیست  به هر حال هر فرد خواسته ای از عمل خود دارد و جراح برش ها را در بینی ایجاد می کند و تغییرات خواسته شده را تا جای ممکن اعمال می کند. هزینه مرکزهای جراحی که به هیچ عنوان با تغییر نوع عمل عمل تغییر نمی کنند اما ممکن است جراح در این قضیه انعطاف پذیر باشد و بتواند دستمزد خود را کمتر کند. مثلا دستمزد عمل ترمیمی بینی با توجه به پیچیدگی هایش بیشتر خواهد بود.

نکته پایانی

عمل بینی به هر شکلی که باشد تنها به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته صورت می گیرد. لذا با مشاهده تبلیغاتی مثل جراحی بینی با لیزر تصور نکنید که تیغ جراحی گزینه خوبی برای عمل نیست، اتفاقا باید بدانید که این روش ها به عنوان فریب اذهان عمومی  تبلیغ می شد و هیچ نتیجه قابل توجهی نخواهد داشت.

Call Now Button