عمل بینی فانتزی

جدا از اینکه این تفکر جا افتاده بین مردم درست است یا غلط مردم کشور ما گمان می کنند بینی کوچک نشانه زیبایی یک صورت است و به همین دلیل است که روز به روز زنان و مردان بیشتری تمایل دارند که بینی خود را جراحی کنند که در این میان خانم ها بیشتر طرفدار بینی های کوچکتر و فانتزی تر هستند . بعد از تصمیم به جراحی بینی ، پرسش درباره شکل ظاهری آن و اینکه طبیعی باشد یا فانتزی مطرح می شود. این دو دستگی بین بیماران وجود دارد که افرادی هستند که اصرار بر این دارند که اصلا بعد از عمل کسی متوجه جراحی رینوپلاستی آنها نشود و عده ای دیگر که دوست دارند بینی در حدی فانتزی باشد که بینی آنها از نظر دیگران عملی باشد : ) !

جراحی بینی

عمل جراحی بینی به دو منظور درمانی و زیبایی انجام می شود. برای مثال افرادی که به جهت رفع مشکلات تنفسی و یا پولیپ بینی و یا به جهت ترمیم تیغه بینی این جراحی را انجام می دهند در گروه جراحی های درمانی قرار می گرند. از سوی دیگر اگر این عمل تنها با هدف تغییر ظاهر بینی مثل کوچک کردن صورت گیرد، جنبه زیبایی خواهد داشت.

جراحی بینی عروسکی

 بینی فانتزی معمولا بینی های کوچک با اندکی قوس هستند.این موارد تا جایی که به تنفس بیمار لطمه ای وارد نکند برای جراح قابل انجام است . اما بینی های عروسکی که افراد در خواست می کنند بینی هایی با سوراخ های بسیار کوچک ، تیغه باریک که نوک بینی رو به بالا است. قطعا اگر جراح شما با تجربه باشد سعی بر این دارد که شما را از انجام چنین عملی منصرف کند. دکتر علی بصام جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تجربه زیادی در انجام جراحی های بینی فانتزی داشته است بدون اینکه به عملکرد تنفسی بیمار لطمه ای وارد شود . در واقع می توان تقویت غضروفی بینی را به گونه ای انجام داد که بینی های نیمه فانتزی و فانتزی علاوه بر داشتن فرمی کوچک و زیبا فرد را در نفس کشیدن با مشکل مواجه نکند.

عمل بینی گوشتی فانتزی زنانه

 

 

چگونگی عمل بینی فانتزی

جراحی بینی غالبا با دو تکنیک جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته صورت خواهد گرفت.

هر دو این تکنیک ها با توجه به شرایط عمومی بیمار و نوع بینی انتخاب خواهد شد. اما برای عمل بینی فانتزی عروسکی بهترین روش، جراحی با تکنیک جراحی بینی باز است، چراکه به علت نوع این عمل، دسترسی به ساختار داخلی بینی بسیار اهمیت دارد.

در عمل بینی بعد از اتخاذ تصمیم نهایی درباره نوع جراحی و انجام اقدامات لازم قبل از جراحی بینی ، جر احی با ایجاد بیهوشی عمل بینی را آغاز خواهد کرد.

سپس نواحی مشخص را برش داده و به بررسی ساختار بینی می پردازد. در ادامه با ایجاد اصلاحات لازم نواحی برش را بخیه زده و جراحی را به پایان می رساند.

برای ایجاد بینی فانتزی لازم است تیغه بینی قوس بیشتری نسبت به بینی طبیعی داشته باشد و فاصله نوک بینی از لب بالا بیش از زاویه 95 درجه باشد.  به عبارت دیگر هر مقدار که زاویه بینی از 95 درجه بیشتر شود، بینی نمای فانتزی تری خواهد گرفت.

 در واقع آنچه جراحی بینی فانتزی را از جراحی بینی طبیعی متمایز می کند، اعمال این دو فاکتور در جراحی است.

عمل بینی گوشتی فانتزی

کاندید مناسب عمل بینی فانتزی چه افرادی هستند؟

شاید به این نکته توجه نکرده باشید که آیا این جراحی برای بینی شما مناسب است یا خیر.

افرادی که در صدد انجام این جراحی هستند باید توجه داشته باشند نتیجه نهایی عمل بینی فانتزی عروسکی در افرادی که دارای بینی استخوانی با غضروف های محکم هستند رضایت بخش تر خواهد بود.

همانطور که می دانید بینی افراد با نظر گرفتن شکل ظاهری و ساختار داخلی به دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم خواهد شد. به دلیل نمای ظاهری بینی گوشتی و برخورداری این نوع بینی از حجم بیشتر گوشت در پره ها و بزرگتر بودن نوک بینی به نسبت بینی استخوانی و همچنین برخورداری از ساختار ضعیف استخوان بینی، کاندید مناسبی برای جراحی بینی گوشتی عروسکی نخواهد بود. البته بینی های گوشتی نیز مددل های مختلفی دارند که باز هم آن نظر بهترین جراح بینی فانتزی خواهد بود که کدام بینی گوشتی می تواند تبدیل به یک جراحی بینی فانتزی موفقیت آمیز شود.

افراد باید به یاد داشته برای انجام این جراحی نیازمند ارزیابی های دقیق آناتومی صورت هستند، چراکه بینی ای بسیار کوچک برای صورت های پهن و نداشتن تناسب با دیگر اجزای صورت نه تنها موجب زیبایی نخواهد شد بلکه با عدم هارمونی اجزای صورت، ایجاد نازیبایی نیز خواهد کرد.

این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که افراد بدانند با این جراحی امکان بروز اختلالات تنفسی بسیار بالا است. لذا برای انجام آن به بهترین جراحی بینی مراجعه کنند.

جراحی بینی فانتزی برای شما مناسب نخواهد بود!

 • همانطور که در بالا اشاره شد این جراحی برای افراد دارای بینی گوشتی  و صورت بزرگ مناسب نخواهد بود. زیرا به یک باره بعد از عمل، بینی کوچک می شود و با چهره اصلا هم خوانی نخواهد داشت
 • علاوه بر این افرادی که هنوز در دوران بلوغ به سر می برند، بهتر است تا زمان ایجاد ثبات تقربی حجم بینی این جراحی رابه تعویق اندازند. چراکه در پایان این دوران، تقریبا فرایند رشد اولیه بینی تکمیل شده و پس از جراحی شاهد تغییرات محسوس در اندازه بینی نخواهیم بود.
 • افرادی که می خواهند جراحی بینی ترمیمی انجام دهند نیز نباید این نوع جراحی را انتخاب کنند و از جراح خود این درخواست را داشته باشند که علاوه بر برطرف کردن نواقص جراحی بینی اولیه بینی را به یک بینی فانتزی تغییر دهد زیرا ریسک عمل بالا خواهد رفت.

بینی فانتزی گوشتی زنانه

ضرورت انتخاب بهترین جراح بینی

این جراحی نیز فارق از عوارض عمومی مثل عوارض بیهوشی، تورم و کبودی می تواند عوارض جدی تری مثل ایجاد مشکلات تنفسی را نیز به دنبال داشته باشد.

لذا اگر جراحی بینی فانتزی توسط جراحان بی تجربه صورت گیرد، شانس ابتلا به این اختلال را بیشتر خواهد کرد.

اما بهترین جراح پلاستیک بینی با توجه به تسط کامل بر آناتومی بینی می تواند نتیجه رضایت بخش تری را برای بیمار ایجاد کند.

بنابراین اولین گام برای جراحی بینی انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی است. شما می توانید با مشاهده نمونه کارها و عکس بینی فانتزی عروسکی بعد از عمل  و یا با سرچ بهترین جراح بینی فانتزی در موتورهای جستوجوگر، جراح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

عوارض جراحی بینی فانتزی عروسکی

در صورتی که نکات گفته شده در جراحی بینی رعایت نشود و عمل بینی اصولی صورت نگیرد ممکن است مشکلات زیر برای فرد به وجود بیاید:

کیپ شدن بینی در طول روز

احساس نفس تنگی در هنگام دویدن و ورزش کردن

خس خس کردن بینی در هنگام تنفس

خرناس های شبانه

 

ضرورت رعایت اقدامات بعد از جراحی بینی

همانطور که اشاره شد گام اول در انجام عمل بینی اننتخاب جراح است؛ اما آنچه نتیجه جراحی بینی را رضایت بخش خواهد کرد رعایت نکات و توصیه های ضروری بعد از این جراحی است.

این توصیه ها به شرح زیر است:

 • استفاده از کمپرس یخ در صورت بروز تورم و کبودی
 • قرار دادن سر بالا تر از بدن به هنگام خواب
 • محافظت از گچ بینی تا یک هفته
 • پرهیز از خندیدن های شدید
 • جتناب از مصرف غذاهایی که نیازمند حرکت شدید دهان است.
 • پرهیز از استعمال دخانیات
 • پرهیز از مصرف دارو هایی مانند آسپرین و دیگر دارو هایی که احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
 • عدم استفاده از عینک
 • اجتناب از فعالیت های سنگین
Call Now Button