دکتر علی بصام / رینوپلاستی / هزینه جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

هزینه جراحی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

هزینه جراحی بینی یک پارامتر محدود کننده برای تصمیم گیری هر متقاضی می باشد. مطمئنا خود شما هم از زمانی که تصمیم به عمل زیبایی بینی گرفته اید، به فکر هزینه ی او نیز هستید.

 • هزینه جراحی بینی امسال چقدر است؟ آیا تعرفه ی مخصوصی برای برآورد هزینه عمل بینی وجود دارد؟
 • آیا هزینه جراحی درمانی بینی با هزینه عمل زیبایی بینی متفاوت است؟

تاثیر هزینه جراحی بینی به قدری می باشد که حتی ممکن است فردی را از این عمل جراحی منصرف کند و یا بالعکس؛ تمایل او به تجربه ی این عمل جراحی را بیشتر نماید.

در ادامه ی این مطلب قصد داریم تمام عوامل موثر در هزینه عمل زیبایی بینی را مورد ارزیابی قرار دهیم. اگر خواهان یافتن پاسخ سوالات فوق الذکر هستید، با ادامه ی مطلب همراه باشید.

هدف از رینوپلاستی

در قدم اول لازم است هدف از انجام جراحی بینی را بشناسید و نسبت به آن آگاهی پیدا کنید. اهداف اصلی جراحی زیبایی بینی به شرح زیر می باشد:

 • درمان مشکلات مربوط به حفره ی داخلی بینی (مثل: درمان قطعی انحراف بینی ، درمان پولیپ بینی و…)
 • کمک به درمان مشکلات تنفسی از طریق بینی
 • رفع عیوب ظاهری بینی
 • ایجاد فرم مناسب و ایده آل در بینی (افزایش زیبایی و جذابیت چهره)

همانطور که می بینید، موارد بیان شده نشان دهنده ی چند بعدی بودن جراحی زیبایی بینی است. یعنی عمل بینی تنها منوط به بعد زیبایی نیست و می تواند پاسخگوی مناسبی برای مشکلات درمانی متقاضیان خود باشد.

عوامل موثر در هزینه جراحی بینی

موارد مختلفی می توانند هزینه عمل جراحی را تحت تاثیر قرار دهند. از جمله ی این موارد عبارتند از:

 • نوع بینی متقاضی
 • مشکلات و عوارض موجود (مثل: وجود انحراف تیغه بینی، وجود پولیپ و…)
 • هزینه کلینیک و تجهیزات بکار رفته حین عمل جراحی
 • دستمزد متخصص بیهوشی
 • دستمزد جراح بینی

در برآورد نهایی هزینه عمل بینی تمام موارد ذکر شده، موثر هستند. لازم به ذکر است؛ هزینه عمل بینی در موارد زیر کمی افزایش خواهد داشت:

 • نیاز بیمار به آندوسکوپی سینوس همزمان با جراحی زیبایی بینی
 • اگر بیمار نیاز به پیوند غضروف داشته باشد. (غضروف های مورد نیاز یا از بدن خود بیمار تهیه می شوند و یا از غضروف های مصنوعی)
 • اگر بیمار قبلا سابقه ی جراحی عمل بینی داشته باشد. (عمل ثانویه یا ترمیم بینی)

پول بیشتر بدی نتیجه بهتر می گیری؟!

شاید شما هم بارها و بارها در زمینه های مختلف این ضرب المثل معروف را شنیده اید یا حتی به کار برده اید؛ هرچقدر پول بدی آش می خوری!!!خیلی از افراد عقیده دارند که اگر برای عمل جراحی (چه زیبایی، چه درمانی) هزینه ی گزافی پرداخت کنند، پس به طبع نتیجه ی ایده آلی کسب می کنند. شما چقدر این اعتقاد را درست می دانید؟!

 • این دیدگاه با مشاهده ی افرادی که نتیجه ی معکوس به دست آورده اند نقض می شود.

متاسفانه افرادی وجود دارند که برای عمل جراحی بینی خود هزینه ی زیادی را صرف کرده اند ولی نه تنها به نتیجه ی دلخواه خود نرسیده اند، بلکه عوارض نامطلوبی هم به آن ها تحمیل شده است. پس باید آگاه باشید و هوشمندانه عمل کنید.

دقت کنید؛ این مطلب نباید شما را به اشتباه بیاندازد!!! گروهی از افراد هم وجود دارند که برای عمل جراحی خود تنها به مقوله ی مالی آن توجه می کنند و تمایل دارند این عمل را با کمترین هزینه ی ممکن انجام دهند. آیا این تضمین وجود دارد که بهترین نتیجه را کسب کنند؟!

توصیه ی ما به شما عزیزان این است که؛ ابتدا به مهارت و تجربه ی جراح بینی توجه کنید و سعی کنید با کسب مشورت های لازم و بررسی رضایت بیماران و تجربه ی آن ها از عمل رینوپلاستی؛ بهترین جراح بینی در تهران و یا شهر خود را انتخاب نمایید.

 • زیرا مهارت پزشک عامل موثر و مستقیمی در نتایج حاصل از عمل جراحی می باشد نه هزینه ی عمل جراحی!!!

 

همکاران جراح زیادی در استان های مختلف ایران در حال انجام عمل های رینوپلاستی موفقیت آمیز هستند . پیشنهاد ما این است که اگر در هزینه عمل بینی محدودیت دارید به جای سفر به شهرهای بزرگتر مانند تهران ابتدا در شهر خود جست و جوی کافی داشته باشید و هزینه سفر خود را صرف عملتان کنید . اما اگر دوست و یا آشنایی که دارید که به شما این اطمینان را می دهد که جراحی بینی در تهران می تواند نتیجه صد در صد موفقیت آمیز برای شما رقم بزند تصمیم دیگر با خود شماست.

تاثیر نوع بینی در هزینه عمل جراحی

همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم؛ نوع بینی پارامتر تاثیرگذاری در برآورد هزینه های قطعی عمل بینی می باشد. برای درک این مقوله به مثال های زیر دقت کنید:

 • شخصی را در نظر بگیرید که بینی او؛ پوست نازک، بانک غضروفی کافی و اسکلت استخوانی مستحکم داشته باشد. در اصطلاح به مدل بینی این فرد، استخوانی گفته می شود.
 • در مقابل فردی را در نظر بگیرید که بینی او؛ پوست ضخیم، بانک غضروفی کم و اسکلت استخوانی ضعیف داشته باشد. در اصطلاح به مدل بینی این فرد، گوشتی اطلاق می شود.

عمل بینی گوشتی به دلیل استحکام کم بافت استخوانی بینی و کم بودن بانک غضروفی، کمی سخت تر از جراحی بینی استخوانی می باشد.همچنین فرم دهی مناسب در جراحی بینی گوشتی، نیازمند تخصص و تبحر بالای پزشک (وحتی درمواقع مورد نیاز، پیوند غضروف به بینی) می باشد.در عمل بینی استخوانی، جراح فرصت و بستر مناسبی برای اعمال تغییرات مورد نیاز در دست دارد و می تواند با گستره و امکانات بیشتری روند جراحی را کنترل و مدیریت نماید.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

با توجه به حساسیت عمل ترمیم بینی ، هزینه این جراحی کمی بالاتر از عمل اولیه ی بینی خواهد بود. علت آن؛ محدودیت جراح برای اعمال تغییرات مجدد می باشد.

زیرا بینی فرد در جراحی اولیه دستخوش تغییرات زیادی می شود. حال این فرد بنا به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به عمل ترمیم بینی داشته باشد.

محدودیت هایی که باعث افزایش هزینه عمل ترمیم بینی می شوند، عبارتند از:

 • ضعیف شدن اسکلت بینی ناشی از تغییرات اعمال شده در جراحی اولیه
 • کمبود بانک غضروفی بینی برای ایجاد تغییرات مجدد
 • محدودیت جراح برای دستکاری نمودن بافت بینی
 • آسیب پذیری بالای بینی در عمل ثانویه

تعرفه ی هر جراح برای عمل ترمیم بینی متفاوت است. اگر قصد عمل ترمیم بینی دارید ، نیاز است به مطب متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا وضعیت شما مورد ارزیابی قرار بگیرد.

پزشک متخصص با انجام معاینات مورد نیاز و تهیه ی گرافی های تشخیصی، هزینه عمل ترمیم بینی را تعیین و به اطلاع شما می رساند.

هزینه عمل بینی اقساط!

خیلی از افراد تمایل دارند هزینه عمل بینی خود را قسط بندی کنند تا پرداخت آن برایشان آسان تر شود. شاید تخفیف گرفتن امری طبیعی و منطقی باشد ولی قسط بندی نمودن هزینه ها، کمی از ذهن دور است! با این حال شاید جراحانی وجود داشته باشند که با بیمار خود به توافق برسند که هزینه های جراحی بینی، در چند نوبت پرداخت شود. اما این جراحی ، اقدامی نیست که فرد در فورس قرار گرفته باشد و مجبور به اقدام این عمل باشد و اولیتی ندارد.

چکیده کلام

برای آگاهی از هزینه قطعی جراحی بینی ابتدا لازم است معاینات حضوری لازم را انجام دهید و مشورت های لازم برای این عمل جراحی را کسب کنید.

 • پزشک نمی تواند بدون معاینه و بررسی های حضوری، هزینه های قطعی عمل بینی را تعیین نماید.

پزشک با انجام بررسی های مورد نیاز، می تواند تصویر سازی مناسبی از روند عمل جراحی و نتایج آن در ذهن بیمار ایجاد کند. همچنین با مشخص شدن عیوب ظاهری و داخلی بافت بینی (با استناد به گرافی های تشخیصی تهیه شده مثل: سی تی اسکن و…) و تعیین راهکار درمانی، هزینه ها به طور قطعی برآورد شده و به اطلاع بیمار رسانده می شود.

عکس دکتر علی بصام

دکتر علی بصام، متخصص گوش و حلق و بینی، با بیش از ده سال سابقه جراحی بینی

دارای بورد تخصصی گوش و حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران – سال ۱۳۸۸

فلوشیپ اتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران – سال 1390

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. رضا

  سلام هزینه عمل بینی گوشتی با استخوانی فرق داره؟

  پاسخ
  • دکتر علی بصام

   سلام، خیر، هزینه جراحی بینی گوشتی و استخوانی با هم تفاوتی ندارن.

   پاسخ
 2. فاطمه

  سلام
  اگه من بخوام فقط نوک بینیمو جراحی کنم، باید به اندازه عمل کل بینی هزینه پرداخت کنم؟

  پاسخ
  • دکتر علی بصام

   سلام باید معاینه بشید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 9 =

Call Now Buttonتماس با پزشک